2016

صفحه نخست » سیاسی

واکنش فرزند سیدحسن به ردصلاحیت پدرش

پس از انتشار اخباری مبنی بر اینکه سیدحسن خمینی مجدداً از سوی شورای نگهبان ردصلاحیت شده است، فرزند وی عکسی به همراه یک متن در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرد.

احمد خمینی فرزند سیدحسن خمینی با انتشار عکس و متنی، به تأیید نشدن صلاحیت پدرش در انتخابات مجلس خبرگان واکنش نشان داد.

به گزارش عصر ایران،سیداحمد خمینی با انتشار عکسی در صفحه اینستاگرام خود، نوشت:

در این روزها جای امام، فرزندان امام و شهدا خالی.

نمی‌دانستم کدام‌یک از ابیات ذیل را زیرنویس این عکس قرار دهم.صبر و ظفر هر دو دوستان قدیمند / در اثر صبر نوبت ظفر آید

تو کار خود به خدا واگذار و دل خوش دار / که رحم اگر نکند مدعی خدا بکند.

چهارشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۵۹

داخلی http://baharnews.ir/skins/default/fa/bahar4/ch01_0068i.gifآرشیو خبر http://baharnews.ir/skins/default/fa/bahar4/ch01_0068i.gifسیاسی

http://baharnews.ir/skins/default/fa/bahar4/ch01_font_plus.gifhttp://baharnews.ir/skins/default/fa/bahar4/ch01_font_reset.gifhttp://baharnews.ir/skins/default/fa/bahar4/ch01_font_minus.gif

اسامی نهایی كاندیداهای خبرگان در وزارت كشور

پیش‌بینی سیدحسن درست از آب درآمد!

کد مطلب : 101126

تلقی اینجانب آن نیست که شکایت مسیری جدید را بگشاید و لذا بر آن باورم که اگر آقایان نتوانستند از شهادت مراجع و علما و درس‌ها و نوشته‌ها به احراز برسند، بعید است بتوانند در آینده نیز به چنین مهمی دست یابند


گروه سیاسی: خبرهای اولیه حاكیست كه سیدحسن خمینی، موسوی بجنوردی و مجید انصاری از سوی شورای نگهبان برای بار دوم توسط شورای نگهبان، برای شرکت در انتخابات مجلس خبرگان رهبری ردصلاحیت شده و از حضور در انتخابات هفتم اسفند بازماندند. در بررسی نهایی صلاحیت ها تعدادی از داوطلبانی که قبلاً تایید صلاحیت شده بودند رد شدند. همچنین برخی داوطلبان که پیش از این صلاحیت آن ها رد شده بود مورد تایید فقهای شورای نگهبان قانون اساسی قرار گرفتند.

یوسفی مدیرکل سیاسی استانداری تهران گفت: صبح امروز بنا بر اعلام قبلی لیست ارسالی از سوی شورای نگهبان دریافت شد. وی افزود: طبق قانون صبح فردا اسامی افراد تایید شده برای رقابت در انتخابات پنجمین دوره خبرگان رهبری آگهی خواهد شد. دبیر ستاد انتخابات استان تهران افزود: لیست تهران، بدون تغییر همان لیست دو هفته پیش است و شورای نگهبان تغییری در تایید صلاحیت‌ها انجام نداده است.

شورای نگهبان علت رد صلاحیت یادگار امام (ره) را عدم شرکت در آزمون اعلام کرده در حالی که بسیاری از روحانیون از جمله سید احمد حسینی خراسانی، سیدمهدی میرباقری، علیرضا اعرافی و سید محمد سعیدی بدون شرکت در آزمون تایید صلاحیت شده اند. همچنین ده ها مرجع و عالم و فقیه به اجتهاد نوه بنیانگذار انقلاب شهادت داده‌ و صلاحیت سیدحسن خمینی را محرز دانسته‌ بودند.

گفتنی اینكه، آیات عظام وحید خراسانی، شبیری‌زنجانی، امینی، محفوظی، محقق داماد، موسوی اردبیلی، آیت‌الله سیدجعفر کریمی و آیت الله غضنفری‌خوانساری پیش از این اجتهاد سید حسن خمینی را تایید کرده بودند. هم چنین آیت‌الله جوادی آملی پیرامون شخصیت علمی آیت‌الله سیدحسن خمینی گفته بودند: «سید حسن آقا از نظر فقهی در زمره علمای بزرگ است كه جلسات درس فقه و اصول را بسیار خوب و پربار برگزار می‌كند.» هم چنین تاکید کرده بودند: «بنده ایشان را از هر جهت واجد شرایط می‌دانم

سیدحسن خمینی در پی عدم احراز صلاحیتش برای انتخابات مجلس خبرگان در مهلت قانونی اعتراض کرد و گفت: اینکه بعضی از حضرت آقایان محترم فقهای شورای نگهبان نتوانستند از شهادت علمای اعلام که بر بسیاری از ایشان سمت استادی دارند و اساتید معظم که قوام حوزه علمیه به آنهاست و از نوشته‌ها و کتاب‌های اینجانب، صلاحیت علمی را احراز کنند، حداقل برای من و بسیاری دیگر جای تعجب دارد.

سید حسن خمینی همچنین در مورد امکان اعتراض در مهلت قانونی اعلام شده، افزود: بر حسب قانون امکان اعتراض وجود دارد، ولی جداً معتقدم که در این میان نکته نامعلوم و مبهمی وجود ندارد و بنده هم فردی ناشناخته نیستم که اعضای محترم با بررسی مجدد بتوانند هویت و یا سندی را به دست آورند، لذا تلقی اینجانب آن نیست که شکایت مسیری جدید را بگشاید و لذا بر آن باورم که اگر آقایان نتوانستند از شهادت مراجع و علما و درس ها و نوشته ها به احراز برسند، بعید است بتوانند در آینده نیز به چنین مهمی دست یابند؛ اما تنها با توجه به درخواست عمومی مردم و برخی بزرگان حوزه و سیاست به این امر اقدام می کنم.

1 - 13:32 -

· 

· 

· 

· 

· 

دلایل شورای نگهبان برای عدم صلاحیت سیدحسن

 

کانال تلگرامی سید حسن خمینی متن دلایل شورای نگهبان برای عدم احراز را منتشر کرده است.

به گزارش فرهنگ نیوز، در این کانال نوشته شده است: یكی از نزدیکان بیت امام (س) رسما عدم احراز صلاحیت سید حسن خمینی از سوی شورای محترم نگهبان جهت شرکت در پنجمین انتخابات خبرگان رهبری را اعلام و دلایل عدم احراز صلاحیت اعلامی از سوی آن نهاد را  استناد به بند ب ماده 3 قانون اعلام کرد: اجتهاد در حدی که قدرت استنباط بعضی مسائل فقهی را داشته باشد و بتواند ولی فقیه واجد شرایط رهبری را تشخیص دهد احراز نگردید.
 

خ انتشار: ۲۱:۴۰ - ۲۱ بهمن ۱۳۹۴

سیاسی » دولت

شورای نگهبان اجتهاد این جوان 24ساله را تایید کرد (تصویر)

رویداد۲۴- جوان‌ترین نامزد تایید صلاحیت شده خبرگان، که اجتهاد وی به تایید شورای نگهبان رسیده است، یک طلبه 24 ساله حوزه علمیه قم است.

 

داشتن حداقل 25 سال سن از شرایط نامزدی در انتخابات مجلس شورای اسلامی است اما در انتخابات خبرگان شرط سنی وجود ندارد.

 

 این نامزد که از استان قم کاندیدا شده، میثم دوست محمدی نام دارد.

 

این طلبه 24 ساله در حالی از سوی شورای نگهبان تایید صلاحیت شده است که آیت الله سید حسن خمینی نوه بنیان گذار انقلاب اسلامی که اجتهاد او مورد تایید بسیاری از مراجع و بزرگان حوزه رسیده بود به دلیل آنکه اجتهاد او برای شورای نگهبان اثبات نشد رد صلاحیت شد.

 

برچسب ها: رویداد24 ، انتخابات ، انتخابات خبرگان ، شورای نگهبان ، رد صلاحیت ، سید حسن خمینی

Bookmark and Share

بازدید از صفحه اول

ارسال به دوستان

نسخه چاپی

0

عضویت در خبرنامه»

 تا توانی دلی بدست آور دل شکستن هنر نمی باشد.