+ ویرلن

 

برای وزن کم کردن باید چه غذایی بخوریم؟

، آجیل و ماس

به گزارش ویرلن ؛ با بالا رفتن سن سرعت سوخت و ساز بدنمان پایین می آید، و خیلی راحت بدون اینکه حتی متوجه شویم چند کیلو اضافه می کنیم. اما تحقیقات جدید نشان داده ایجاد چند تغییر اساسی در عادات غذایی می تواند در طول زمان منجر به کاهش وزن شود.
در این تحقیق عادات غذایی
۱۲۰٫۰۰۰ نفر به مدت ۱۶ سال مورد بررسی قرار گرفته بود. محققان متوجه شدند آن دسته از افراد که غذاهایی با بار گلایسمی بالا ( شامل غلات تصفیه شده، نشاسته ها و قندها می شود ) استفاده می کردند بیش از کسانی که غذاهایی با بار گلایسمی پایین ( غذاهایی مانند آجیل ها، لبنیات، و میوه و سبزیجات ) می خوردند وزن اضافه کرده اند. این چیزی شگفت انگیز یا جدید نیست، دیگر تحقیقات نیز چنین نتایجی را نشان داده بودند. چیزی که در تحقیق جدید مورد توجه قرار گرفت، عادات کلیدی بود که می توانست روی ترازو تغییرات ایجاد کند. در ادامه می توانید ببینید محققان چه چیزهایی درباره اضافه کردن یا کاهش وزن فهمیده اند:

کسانی که ماست، غذاهای دریایی، مرغ بدون پوست و آجیل می خورند بیشتر وزن کم می کنند، در واقع بیشتر افرادی که چنین الگوی غذایی را در پیش می گیرند وزن کمتری اضافه می کنند.
محققان متوجه شدند افزایش وزن در کسانی که لبنیات کم چرب یا پر چرب استفاده می کنند تفاوتی ندارد.
برنامه های غذایی که مقدار زیادی گوشت قرمز و تصفیه شده را شامل می شوند با اضافه شدن وزن در ارتباط هستند.
خوردن گوشت در کنار غذاهایی با شاخص گلیسمی پایین مانند سبزیجات، اضافه شدن وزن را کاهش می دهد.
خوردن غذاهایی مانند تخم مرغ و پنیر در کنار غذاهایی با شاخص گلیسمی بالا با اضافه شدن وزن در ارتباط است، در حالی که خوردن همین موارد با غذاهایی که شاخص گلیسمی پایینی دارند منجر به کاهش وزن می شود.

به طور کلی، محققان به این نتیجه رسیدند که بهترین برنامه غذایی برای کاهش وزن باید شامل غذاهای سرشار از پروتئین مانند ماهی ت باشد که از اضاف%D

مطالب مرتبط