پیشنهادهای «بوستون گلوب» به آمریکایی ها؛

«اگر ترامپ رئیس جمهور شد، به کجا فرار کنیم»؟!

با پایان یافتن «سه شنبه بزرگ» در انتخابات آمریکا و مشخص شدن نتیجه رأی گیری دو حزب اصلی این کشور در بیش از یک پنجم ایالات‌، هیلاری کلینتون از حزب دموکرات و دونالد ترامپ از حزب جمهوری خواه بخت اصلی را برای نامزدی نهایی حزب خود دارند. در این میان، به ویژه چشم انداز رسیدن ترامپ به ریاست جمهوری، هم اسباب نگرانی شده و هم حس طنز را در مطبوعات آمریکایی زنده کرده است.

کد خبر: ۵۷۲۱۴۰

تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۱ - 03 March 2016

«اگر ترامپ رئیس جمهور شد، به کجا فرار کنیم»؟!با پایان یافتن «سه شنبه بزرگ» در انتخابات آمریکا و مشخص شدن نتیجه رأی گیری دو حزب اصلی این کشور در بیش از یک پنجم ایالات‌، هیلاری کلینتون از حزب دموکرات و دونالد ترامپ از حزب جمهوری خواه بخت اصلی را برای نامزدی نهایی حزب خود دارند. در این میان، به ویژه چشم انداز رسیدن ترامپ به ریاست جمهوری، هم اسباب نگرانی شده و هم حس طنز را در مطبوعات آمریکایی زنده کرده است.

 

به گزارش «تابناک»، روزنامه «بوستون گلوب» به بررسی احتمال کسب نامزدی نهایی حزب جمهوری خواه توسط دونالد ترامپ، میلیاردر جنجالی آمریکایی و رسیدن وی به ریاست جمهوری پرداخته و در مطلبی طعنه آمیز و طنزآلود، می‌نویسد که بسیاری از مردم آمریکا می‌گویند، در صورت رئیس جمهور شدن ترامپ، این کشور را ترک خواهند کرد. از سوی دیگر، خود ترامپ نیز در مقاطع مختلف از ضرورت اخراج برخی اقلیت‌های مذهبی و نژادی از آمریکا سخن گفته است.

بر همین اساس، بوستون گلوب پنج مقصد را برای کسانی که می‌خواهند در صورت پیروزی ترامپ از آمریکا فرار کنند، معرفی کرده است. این پنج مقصد به روایت طنزآمیز روزنامه مذکور عبارتند از؛

۱) کانادا: همسایه شمالی ما، یک گزینه مناسب است. شما می‌توانید هر وقت خواستید سوار خودرویتان بشوید و برای بازدید از خانواده‌تان که در آمریکا مانده‌اند، بازگردید. کانادایی‌ها وبسایت خوب و قابل استفاده‌ای برای مهاجرین دارند و از سوی دیگر، وبسایتی نیز به تازگی راه افتاده که از آمریکایی‌ها دعوت می‌کند در صورت پیروزی ترامپ، به «کیپ برتون» کانادا مهاجرت کنند. علاوه بر این، شما می‌توانید بدون ترس از مورد قضاوت قرار گرفتن، غذای کانادایی بخورید و بالاخره یاد بگیرید که متن صحیح سرود ملی آن‌ها چیست.

۲) ایرلند: واقعاً تفاوت ایرلند با بوستون چیست؟ از یک لحاظ، اینجا (در بوستون) ایرلندی‌های بیشتری زندگی می‌کنند تا در خود ایرلند! البته این پیوند‌ها کم کم ضعیف شده، اما به هر حال، اگر به دنبال یک نسخه گرم‌تر (و البته خاکستری‌تر) از شهر کوچکمان می‌گردید، شهر «گالوِی» در ایرلند گزینه‌ای مناسب به نظر می‌رسد.

۳) سنگاپور: کشور سنگاپور از دید مهاجرین رتبه نخست را در میان کشورهایی که می‌توان در آن‌ها به راحتی زندگی کرد، کسب کرده است. اما بی‌خیال این موضوع! تنها کافی است سری به صفحه فیسبوک نخست وزیر این کشور بزنید تا برای رفتن متقاعد شوید. البته این صفحه تنها تفاوت اندکی با نحوه حضور دونالد ترامپ در شبکه‌های اجتماعی دارد.

۴) آلمان: البته اگر شهروند اتحادیه اروپا نباشید، وارد شدن به آلمان کار ساده‌ای نیست. با این حال، آن دسته از هواداران کلینتون که اجازه اقامت در آلمان پیدا کنند، احتمالاً از اینکه در کشوری به رهبری یک زن کت و شلوار پوش (آنگلا مرکل) زندگی می‌کنند، خرسند خواهند بود و هواداران برنی ساندرز هم از اینکه آموزش و پرورش در این کشور رایگان است، ابراز رضایت خواهند کرد!

۵) مکزیک: مکزیک نزدیک است، هزینه زندگی در آن پایین است و علاوه بر این، با وجود نرخ بالای جرم و جنایت، مکزیکی‌ها در سطح بالایی از زندگی رضایت دارند. البته آن دیواری که ترامپ قول داده بین آمریکا و مکزیک خواهد ساخت، در هر دو طرف کاربرد پیدا خواهد کرد (جلوی فرار آمریکایی‌ها به مکزیک را خواهد گرفت).

برچسب ها: دونالد ترامپ ، بوستون گلوب ، انتخابات آمریکا