چهارشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۶

سرنخ‌های جدید درباره منشأ کرونا در ایران | اولین ردپای کرونا در قم و گیلان | کرونا از قم به گیلان نرفته است؟

معاون بهداشت وزیر بهداشت امروز ششم فروردین ماه در اظهارنظری جدید سرنخ‌های جدیدی در مورد منشأ بروز کرونا در ایران ارائه کرد.دكتر رئیسی

به گزارش همشهری آنلان به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا رییسی در ارتباطی ویدئو کنفرانسی با خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره آخرین یافته‌های وزارت بهداشت در زمینه منشأ بروز بیماری کرونا در کشور گفت: از روزی که اولین مورد بیماری را در قم پیدا کردیم، تیم اپیدمیولوژی مطالعات‌شان را در این زمینه شروع کردند. بر اساس مطالعات انجام شده، این بیماری در قم واضحا و مشخصا در ارتباط با چینی‌هایی بود که در این استان حضور داشتند. تعدادی کارگر چینی که در بهمن ماه رفت و آمد داشتند و همچنین یک سری دانشجو که در قم بودند.

وی افزود: ابتدا احتمال می دادیم منشأ اولیه بیماری از قم بوده که به جاهای دیگر نیز سرایت کرده است. اما حالا این احتمال را هم می‌دهیم که منشأ در دو نقطه بوده؛ هم در قم و هم گیلان. تاکید می‌کنم که در ارتباط با گیلان هنوز اطلاعات‌مان کامل نیست و در این زمینه به سر نخ‌هایی رسیده ایم که تعدادی از دانشجویان ساکن ووهان، قبل از قرنطینه ووهان به استان گیلان برگشته‌اند و این احتمال در این مورد وجود دارد. تاکید می‌کنم اطلاعات‌مان هنوز در این زمینه کامل نیست، به محض تکمیل اطلاعات، اطلاع‌رسانی خواهد شد.وی همچنین درباره پروتکل درمان کرونا گفت: پروتکل جدید بیماری به سراسر کشور ابلاغ شده و تغییر عمده آن حذف «تامیفلو» از پروتکل درمان کروناست. چراکه تاکنون در پیک بیماری آنفلوآنزا قرار داشتیم و اکنون دیگر موارد بروز این بیماری بسیار نادر است، به همین دلیل تامیفلو از پروتکل درمان کرونا حذف شد. هیچ کدام از درمان‌های جدید نیز هنوز ابلاغ نشده اند چراکه امتحان‌ خود را پس نداده‌اند و در صورت تایید هرکدام از این درمان‌ها، ابلاغ خواهد شد.

کد خبر 495387

برچسب‌ها

وزارت بهداشت و درمان

كرونا در ایران

/www.hamshahrionline.ir/news/495387/

جالب است بدانید

همین حالا زولا رو نصب کن و دوستات رو تو تهران هدشات کن!!

با زولا تو خیابون های تهران دوستاتو هدشات کن!

مصاحبه جنجالی با مانی خوشبین،میلیاردر ایرانی درباره موفقیتش!

نظرات منتشر شده: 4 نظرات در صف انتشار: 0 نظرات غیرقابل انتشار: 5

باید یقیه هواپیمایی ماهان رو گرفت تنها مقصر کشتار مردم ایران

خودتان اعلام کردید در گیلان یک خانوم از قم به گیلان رفنه بود چه زود فراموش می کنید ما فراموش نمی کنیم