سایت استاد ناصری

سه شنبه 31 شهریور 1394

نامه تعدادی از اعضای هیأت علمی و مدرسان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور به سران محترم قوای سه گانه جمهوری اسلامی ایران


بسم‌الله الرحمن الرحیم
محضر مبارک روسای محترم قوای سه گانه جمهوری اسلامی ایران:حضرت حجت‌الاسلام‌والمسلمین جناب آقای دکتر روحانی، رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران؛ جناب آقای دکتر علی لاریجانی، رئیس محترم مجلس شورای اسلامی ایران؛ حضرت آیت‌الله جناب آقای حاج صادق آملی لاریجانی، رئیس محترم قوه قضاییه
السلام علیکم و رحمه‌الله و برکاته
گشایش افق‌های نوین در عرصه‌های مختلف علمی،سیاسی، دفاعی و امنیتی و تا حدودی اقتصادی به خصوص در دهه اخیرکه به پشتوانه توانمندی‌های تخصصی و علمی نهادهای گوناگون نظام و از جمله جامعه دانشگاهی و با رهبری مقتدرانه و سیاست‌گذاری‌های هوشمندانه خلف صالح امام، ولی امر مسلمین، صورت گرفته، باعث شده است که کشور عزیزمان در حوزه‌های گوناگون موفقیت‌های منحصربه‌فردی خلق و جایگاه مناسبی در منطقه و جهان بدست آورد و جهان اذعان دارد که جمهوری اسلامی ایران به قدرتی جدید و نوظهور تبدیل گردیده است.
اینجانبان اعضای هیأت علمی و مدرسان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش علمی کشور در آستانه آغاز سال تحصیلی 95-94 ضمن سلام و درود به روح بلند بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی«قدس الله نفسه الزکیه» و ارواح طیبه شهدای انقلاب و مقاومت اسلامی و به خصوص شهدای جهاد علمی و ضمن تبریک شروع سال تحصیلی به همگان به خصوص دانشگاهیان محترم، بر خود لازم می‌دانیم ضمن ادای احترام به همه مسئولین و زحمت کشان صدیق جمهوری اسلامی به خصوص سران محترم سه قوه، توجه همگان به‌ویژه روسای محترم قوا را به نکات زیر جلب کنیم:
1. استدعا داریم برای بررسی دلائل و ارائه راهکار لازم برای حل مشکل توقف پیشرفت علمی کشور کمیته ای مرکب از تعدادی نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی، شورایعالی انقلاب فرهنگی، وزارتین علوم و بهداشت و چند تن از اساتید محترم دانشگاه ها تشکیل گردد.
2. باور داریم با اجرای سیاست اقتصاد مقاومتی همچنان که تاکنون ایران اسلامی به رغم همه فشارها در حوزه‌های دفاعی و نظامی، سیاسی و علم و فناوری پیشرفت‌ خیره کننده‌ای داشته است در حوزه اقتصاد نیز خواهد درخشید و از اینرو از دولت محترم جمهوری اسلامی تقاضا داریم که تمام توان خود را برای عملیاتی و اجرایی کردن آن بکار گیرد.
3. ضمن پشتیبانی همه جانبه از دستگاه محترم قضاء در امر مبارزه با فساد به خصوص اقدامات اخیر آنها، از همه مسئولین محترم استدعا داریم که با حمایت از اقدامات قانونی قوه قضائیه نشان دهند که همگان در مقابل قانون مساوی هستند که در این صورت علاوه بر پاداش الهی، شأن و قرب آنها در نزد افکار عموی نیز ارتقا خواهد یافت.
4. ضمن تشکر و قدردانی از زحمات دولت و اعضای محترم تیم مذاکره کننده هسته‌ای استدعا داریم که مجلس محترم شورای اسلامی با اهتمام و دقت کافی به تطبیق برجام با خطوط قرمز نظام بنگرد و به ویژه نسبت به لغو تحریم‌ها، حفظ استقلال و امنیت کشور و موضوع مهم تحقیق و توسعه حساسیت لازم مبذول دارد.
5. به نظر می‌رسد دولت آمریکا در بحث مذاکرات هسته‌ای همزمان سه هدف محدودسازی قدرت جمهوری اسلامی ایران، ایجاد دو دستگی و همچنین غفلت جمهوری اسلامی از مسائل منطقه را از طریق نفوذ در کشور پی گیری می کند فلذا از همه مسئولین محترم استدعا داریم که در تبعیت از دستور ولی امر مسلمین اجازه ندهند که دگربار پای دولت مردان جنایتکار آمریکایی به ایران اسلامی باز گردد.
6. استدعا داریم و شایسته است که دولت محترم با هوشیاری و بصیرت لازم نسبت به حفظ و توسعه عمق استراتژیک نظام در منطقه مهم غرب آسیا و همچنین مناطق مهم دیگری چون آمریکای لاتین، توصیه‌های مقام معظم رهبری را عملیاتی نماید و اجازه ندهد که سیاست‌های راهبردی نظام دچار خدشه و تزلزل گردد.
7. از مجلس محترم شورای اسلامی انتظار و استدعا داریم که نسبت به اجرای سیاست‌های کلان نظام که از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ می‌گردد حساسیت لازم را داشته و به موقع پرسشگری لازم را انجام دهد تا از اتلاف منابع جلوگیری و راه دست یابی به قله های پیشرفت ملت عزیز ایران فراهم تر گردد.
8. از همه مسئولین محترم خاضعانه استدعا داریم که در سال همدلی و همزبانی بیش از گذشته سیره امام راحل عظیم الشان و خلف صالح او در احترام و اطاعت از قانون را مشی خود قرار داده و با سخنان و مواضع صحیح خود دشمن را در ایجاد تفرقه و دودلی مأیوس و بر وحدت اسلامی حول محور ولایت‌فقیه تأکید نمایند. با آرزوی سلامتی و توفیق روزافزون همه خدمتکاران صدیق نظام اسلامی به ویژه رهبر معظم انقلاب اسلامی.

والسلام علیکم و الرحمه الله و برکاته

 • نظرات() 
 • دوشنبه 30 شهریور 1394

   

  صرفه‌جویی 1000 میلیارد تومانی در آموزش‌ و‌ پرورش

  وزیر آموزش و پرورش گفت: با ساماندهی نیروی انسانی در سال گذشته حدود هزار میلیارد تومان صرفه جویی و این مبلغ صرف وزارت آموزش و پرورش شد.

   


  به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، علی اصغر فانی در همایش استانداران سراسر کشور افزود: شبکه سناد (سامانه ثب نام الکترونیکی دانش آموزان) که ثبت نام دانش آموزان را ثبت می کند تا دیروز اسامی بیش از 12 میلیون دانش آموز را غیر از بزرگسالان ثبت کرد که پیش بینی می کنیم تعداد دانش آموزش امسال به 13 میلیون و 200 هزار نفر برسد که در مقایسه با سال گذشته 400 هزار نفر افزایش داشته است.

  وی گفت: امسال قریب به 980 هزار نفر نیروی انسانی آموزش و پرورش در 105 هزار مدرسه و در 750 منطقه آموزشی تحت پوشش قرار خواهند گرفت.

  وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: از فروردین تا مهر امسال 1300 مدرسه با 8 هزار کلاس درس و ظریف 250 هزار دانش آموز به مجموعه فضاهای آموزشی اضافه شده که به طور میانگین روزانه 44 کلاس درس در شش ماه نخست سال و با هزینه بیش از 20 هزار میلیارد تومان ساخته شده است.

  فانی در ادامه از چاپ و توزیع 130 میلیون جلد کتاب در سال تحصیلی جدید خبر داد.

  وی با بیان اینکه چالش های بسیار زیادی در آموزش و پرورش کشور وجود دارد گفت: در حال حاضر قریب به 750 چالش در آموزش و پرورش وجود دارد که سالهاست همراه دانش آموزان و معلمان بوده است.

  فانی در ادامه به پنج سیاست کلی برای سال تحصیلی جدید این چنین اشاره کرد و افزود: ساماندهی و بهسازی منابع انسانی از مهمترین سیاستهایی است که امسال دنبال می کنیم که قطعا ً تحولاتی را در نظام آموزش و پرورش به همراه خواهد داشت.

  وی گفت: در حال حاضر 970 الی 980 هزار نیرو داریم که از ابتدای روز اولی که بنده به وزارتخانه آمدم این رقم یک میلییون و 50 هزار نیرو را نشان می داد که به لحاظ جنسیت و جایگاه جغرافیایی خوب توزیع نشده بود.

  فانی گفت: در حال حاضر 1 میلیون کارمند داریم و 11/5 میلیون دانش آموز که نسبت مناسبی نیست و باید اصلاح و بازنگری شود.

  امسال 38 هزار نیرو بازنشسته خواهند شد

  وی با اشاره به توزیع نیروی انسانی آموزش و پرورش گفت: سال گذشته 25 هزار نیرو بازنشسته شدند و امسال هم 38 هزار نیرو بازنشسته خواهند شد و تا به امروز یک نیرو هم به مجموعه اضافه نشده است.

  فانی ادامه داد: 99 درصد اعتبارات وزارت آموزش و پرورش پرسنلی و اصل برنامه ریزی در این وزارتخانه مبتنی بر نیروی انسانی است که با ساماندهی در سال گذشته حدود هزار میلیارد تومان صرفه جویی و این مبلغ صرف وزارت آموزش و پرورش شد.

  وی اضافه کرد: توسعه مشارکت در آموزش و پرورش دومین سیاستی است که آنرا بیش از سایر مسائل دنبال می کنیم ضمن اینکه اداره این وزارتخانه بسیار سنگین است و همه نهادها باید مشارکت داشته باشند.

  فانی با اشاره به مشارکت نهادهای مختلف افزود: در حال حاضر با مناطق آزاد تفاهمنامه امضا کرده ایم که منابع فراوانی از درآمدهای این مناطق به آموزش و پرورش آمده است مثلاً در منطقه اروند 4 هزار کلاس درس داریم که منطقه آزاد این کلاس ها را به کولر گازی مجهز کرد.

  وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: با 21 دستگاه و وزارتخانه تفاهمنامه امضا کرده ایم و استانداران هم در اداره آموزش و پرورش به ما کمک کردند.

  وی در ادامه با اشاره به توسعه مدارس غیردولتی گفت: تا سال گذشته 8 و نیم درصد دانش آموزان در مدارس غیردولتی درس می خواندند که این رقم امروز به 12 درصد رسیده است.

  آخری

 • نظرات() 
 • دوشنبه 30 شهریور 1394

  رهبر انقلاب در دیدار رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت:  تقدیر از کاهش تورم، ثبات اقتصادی و پایان دادن به مذاکرات هسته‌ای/ دشمنی امریکا کم نشده و درصدد نفوذ و رخنه هستند/ ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی تشکیل شود (۱۳۹۴/۰۶/۰۴ - ۱۷:۱۰)

  حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار رئیس جمهور و هیأت وزیران، فلسفه نام گذاری ایام شهادت شهیدان رجایی و باهنر را به عنوان هفته دولت، زنده ماندن شاخص های فکری، رفتاری و شخصیتی آن دو شهید عزیز خواندند و با تقدیر از تلاشهای دولت، از جمله در زمینه کاهش تورم، آرامش و ثبات اقتصادی، سلامت و بهداشت و پایان مذاکرات هسته ای، تأکید کردند: در روند حرکت عمومی کشور، «توجه کامل به تداوم دشمنی دشمنان، هوشیاری در مقابل رخنه و نفوذ بیگانگان، پرهیز از حاشیه سازی، حفظ شتاب علمی، مدیریت عرصه فرهنگ بر مبنای اصول و شعارهای امام و انقلاب، توجه به عدالت در مسیر پیشرفت، مدیریت جدی بازرگانی خارجی، تدوین برنامه ای منسجم و زمان بندی شده برای تحقق اقتصاد مقاومتی باید مورد توجه کامل مسئولان قرار داشته باشد.
  رهبر معظم انقلاب اسلامی در این دیدار که به مناسبت هفته دولت انجام شد، با تبریک سالروز میلاد حضرت امام رضا علیه السلام، تقارن این میلاد با هفته دولت را مبارک خواندند و خاطرنشان کردند: وجود مرقد مطهر حضرت ثامن الحجج علیه السلام در ایران از افتخارات کشور است و باید هرچه می توانیم در بزرگداشت آن جایگاه رفیع تلاش کنیم.
  حضرت آیت الله خامنه ای همچنین با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر تأکید کردند: یکی از اهداف نام گذاری هفته دولت در این ایام شاخص قرار گرفتن خصوصیات رفتاری و اخلاقی آن شهیدان سرافراز برای دولتمردان است.
  ایشان، ایمان به اهداف امام (ره)، اخلاص، روحیه خدمتگزاری، مردمی بودن و نشست و برخاست با مردم، وسیله قرار ندادن مسئولیت برای تأمین مالی آینده خود و پایبندی به مبانی انقلاب اسلامی را از خصوصیات بارز شهیدان رجایی و باهنر برشمردند و خاطرنشان کردند: مسئولان باید متوجه باشند که رفتار و زندگی و ارتباطات آنان در جامعه فرهنگ سازی می کند.
  رهبر انقلاب اسلامی بعد از بیان این مقدمه، از تلاشها و زحمات رئیس جمهور و اعضای هیأت دولت در دو سال گذشته تشکر و قدردانی کردند و با اشاره به گزارش تعدادی از وزرا در این دیدار، افزودند: گزارشهایی که امروز بیان شد خوب و مناسب بود و باید به اطلاع مردم رسانده شود.
  حضرت آیت الله خامنه ای در عین حال این نکته را نیز متذکر شدند که گزارشهای مسئولان باید بگونه ای باشد که مردم آنها را با توجه به واقعیات زندگی خود، تصدیق کنند.
  ایشان در ادامه به برخی اقدامات مثبت دولت اشاره کردند و گفتند: کاهش تورم و آرامش و ثبات نسبی در زمینه اقتصادی و مهار نوسانات تند، یکی از اقدامات خوب دولت است که باید ادامه یابد.
  رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: البته ما به تورم دو رقمی راضی نیستم و تورم سالیانه باید به زیر ده درصد برسد.
  حضرت آیت الله خامنه ای، تلاش دولت برای خروج از رکود، طرح تحول سلامت، برنامه ریزی برای ادامه حرکت علمی کشور، مهار آبها، و تلاش برای مدیریت مصرف آب در بخش کشاورزی و طرحهای آبیاری را از دیگر اقدامات خوب دولت دانستند و با اشاره به موضوع هسته ای افزودند: پایان دادن به مذاکرات هسته ای یکی از کارهای بسیار مهمی است که انجام شده و امیدواریم که اگر در این زمینه برخی مسائل و مشکلاتی هم وجود دارد، برطرف شود.
  رهبر انقلاب، در عین حال، در بحث هسته ای، احتمال بی توجهی به اهداف دشمنان را از جمله نگرانی ها و دغدغه های خود برشمردند و تأکید کردند: از اول انقلاب تا امروز دشمنی صهیونیستها و امریکایی ها با انقلاب و جمهوری اسلامی کم نشده است و این واقعیت نباید به هیچ وجه در ذهن مسئولان کمرنگ شود.
  ایشان افزودند: البته روشهای دشمنی و ضربه زدن، ممکن است نو و جدید بشود اما همه مسئولان «سیاسی، اقتصادی، فرهنگی» باید توجه کنند که مطلقاً در نقشه طراحی شده دشمن قرار نگیرند و تصمیمات آنها خواسته یا ناخواسته به اجرای بسته مورد نظر بیگانگان کمک نکند.
  حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: اهداف خصمانه و صریح دشمنان در حرفها و نوشته های آنها، قابل درک است و هیچ کس نباید فراموش کند که جبهه دشمن با سلاحِ آماده در مقابل ملت و کشور، موضع گرفته است و ما نیز باید با جبهه بندی دقیق، به اقتضای موقعیتهای مختلف، در مقابل دشمنان تصمیم گیری و اقدام کنیم.
  رهبر انقلاب خاطرنشان کردند: البته ضرورت درک دشمنی پایان ناپذیر صهیونیستها و امریکایی ها، مختص دولتمردان نیست و آحاد مردم بخصوص عناصر دلسوز انقلاب باید این واقعیت را مورد توجه قرار دهند، اما وظیفه دولتمردان در این زمینه بیشتر است.
  حضرت آیت الله خامنه ای هوشیاری در مقابل تلاش دشمن برای نفوذ پیچیده و تدریجی را، ضرورتی عینی برشمردند و تأکید کردند: باید در هر شرایطی در اتخاذ مواضع انقلابی صراحت داشت و صریح و بدون رودربایستی، در مقابل دشمن مواضع انقلاب و مبانی امام بزرگوار را بدون ترس و خجالت بیان کرد.
  ایشان خاطرنشان کردند: اگر غفلت شود ناگهان متوجه می شویم که دشمن در جاهایی رخنه کرده و مشغول کارهای خطرناک فرهنگی، اقتصادی و سیاسی است بنابراین باید کاملاً مراقب باشیم.
  رهبر انقلاب اسلامی حفظ یکپارچگی مردم را از دیگر ضروریات خواندند و افزودند: حتی در راهپیمایی 22 بهمن هم، همه مردم مثل هم و از یک جناح و گروه نیستند اما جهت همه یکی است بنابراین باید از یکپارچگی و هم جهتی موجود در جامعه، کاملاً مراقبت کرد.
  ایشان در همین زمینه افزودند: برای مراقبت از یکپارچگی جامعه، باید از حاشیه سازی و تشتت آفرینی دوری کرد و هیچ حرف و سخنی که وحدت را خدشه دار کند بر زبان نیاورد.
  حضرت آیت الله خامنه ای سپس در تبیین اولویتهای این مقطع، بر حفظ شتابِ پیشرفت علمی کشور تکیه و خاطرنشان کردند: علم، زیر ساخت واقعی پیشرفت کشور است و هر قدر در این زمینه هزینه شود، سرمایه گذاری برای آینده ایران است.
  ایشان افزودند: باید بگونه ای برنامه ریزی و تلاش کرد که شتاب علمی در دهه دومِ چشم انداز حفظ شود و ان شاءالله بتوانیم به جرگه ی ده کشور دارای رتبه بالای علمی دنیا وارد شویم.
  رهبر انقلاب تبدیل حرکت علمی به گفتمان عمومی در یک دهه اخیر را ضامن حفظ رشد علمی برشمردند و افزودند: این گفتمان نشاط آور و تحرک برانگیز باید حفظ و تقویت شود.
  ایشان، تکیه بر شرکتهای دانش بنیان و پارکهای علم و فناوری را ضروری و اشتغال آفرین دانستند و افزودند: بگونه ای برنامه ریزی کنید که دانشجویان در مقاطع مختلف تحصیلی بتوانند وارد بازار کار و فعالیت شوند.
  حضرت آیت الله خامنه ای فرهنگ را اولویت دیگر این برهه از زمان برشمردند و خاطرنشان کردند: مشکلات اقتصادی موجب پریشانی فکر نمی شود اما مشکلات فرهنگی، گاه خواب را از انسان می رباید.
  رهبر انقلاب، تولید محصولات فرهنگی سالم و جلوگیری از تولیدات مضر فرهنگی را دو وظیفه اصلی مسئولان برشمردند و خاطرنشان کردند: در همه کشورهای دنیا، از محصولات فرهنگی مراقبت می شود بنابراین اگر برخی تولیدات اعم از نمایشی و مکتوب، با مبانی و اصول در تضاد هستند بدون رودربایستی جلوی آنها را بگیرید.
  ایشان با رد کامل رهاسازی فرهنگی تأکید کردند: عرصه فرهنگ باید براساس مبانی و شعارهای امام و انقلاب مدیریت و خوراک فرهنگی سالم برای جامعه تولید شود.
  رهبر انقلاب اسلامی، اقتصاد را اصلی ترین اولویت کشور برشمردند و چند نکته را در این زمینه بیان کردند که نکته نخست «پیشرفت توأم با عدالت» بود.
  ایشان افزودند: باید مراقب بود در حرکت اقتصادی، فاصله طبقاتی پیش نیاید و فقرا پایمال نشوند.
  رهبر انقلاب تبدیل کار و تلاش به گفتمان عمومی، و تبدیل تنبلی و بیکارگی به امری مذموم در فرهنگ جامعه را از جمله نکات مهم در برنامه ریزیها و اقدامات دانستند و افزودند: ضمن تشویق و تبلیغ کارآفرینی و تولید ثروت در کشور، باید ایجاد «مجاری درستِ کار» در دستور کار قرار گیرد و راههای جستجوی شغل در رسانه ها به مردم نشان داده شود که برخی برنامه های تلویزیون در این زمینه، خوب است.
  رهبر انقلاب با اشاره به ظرفیتهای گسترده کشور برای دستیابی به رشد اقتصادی بالا افزودند: مسئله مدیریت بازرگانی و تجارت خارجی خیلی مهم است.
  ایشان همچنین تبادل و تجارت عادلانه و تبدیل نشدن ایران به بازار کالاهای خارجی را مورد تأکید قرار دادند.
  حضرت آیت الله خامنه ای، اقتصاد مقاومتی را موضوع مهمی خواندند که در هرگونه برنامه ریزی باید مورد توجه کامل دولت قرار گیرد.
  ایشان از گزارشهای دستگاهها در این زمینه تشکر کردند اما گفتند: برخی از کارهای انجام شده مقدماتی است، برخی مربوط به اقتصاد مقاومتی نیست و برخی هم کارهای جاری دستگاههاست که جزو فعالیتهای اقتصاد مقاومتی آمده است.
  حضرت آیت الله خامنه ای یادآوری کردند: اقتصاد مقاومتی، بسته ای «کامل و منسجم» و محصول عقل جمعی است و برای تحقق نیز به برنامه اجرایی و عملیاتی منسجم نیاز دارد.
  ایشان افزودند: در این برنامه باید سهم اجرایی هر دستگاه مشخص و زمان بندی شود و به موازات رفع مشکلات و موانع، فعالیتهای دستگاهها رصد و پیگیری شود.
  رهبر انقلاب افزودند: بعد از طراحی این برنامه عملیاتی، گام دوم در تحقق اقتصاد مقاومتی، تشکیل یک ستاد فرماندهی قوی، هوشمند و نافذالکلمه است تا با پایش فعالیتها، اقدامات ضربتی برای حل مشکلات، و اتخاذ تصمیمات صحیح و بموقع، زمینه اجرایی شدن برنامه را فراهم کند و به مردم گزارش دهد.
  حضرت آیت الله خامنه ای به دولتمردان تأکید کردند: هیچ برنامه اقتصادی غیرمنطبق با سیاستهای اقتصاد مقاومتی در دستور کار قرار ندهید و برنامه ششم توسعه را نیز سریعتر و بر همین مبنا تدوین کنید.
  ایشان استفاده از ظرفیت بخشهای غیر دولتی از جمله بسیج و بهره گیری از اقتصاددانان و فعالان اقتصادی را برای تحقق اقتصاد مقاومتی، ضروری ارزیابی کردند.
  حضرت آیت الله خامنه ای خاطرنشان کردند: اگر اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی نیازمند الزامات حقوقی و قانونی و قضایی نیز باشد، مجلس و قوه قضاییه آمادگی همکاری را دارند.
  ایشان با اشاره به موضوع رکود و گزارش رئیس جمهور مبنی بر رشد مثبتِ 3 درصدی اقتصادی، گفتند: این رشد نشان دهنده یک جابجایی مختصر در رکود است اما اگر بطور جدی با رکود مبارزه نشود، رشد فعلی اقتصادی نیز به خطر خواهد افتاد و تورم بار دیگر روند صعودی پیدا خواهد کرد.
  رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به بنگاههای اقتصادی که به دلیل رکود دچار مشکل شده اند، افزودند: برخی از این مراکز تولیدی مشکل نقدینگی دارند که باید بانکها در این خصوص وارد میدان شوند اما برخی دیگر از این بنگاهها، مشکل نقدینگی ندارند و تسهیلات خود را نیز دریافت کرده اند ولی تسهیلات را در جای دیگری استفاده کرده اند که باید با آنها برخورد مناسب کرد.
  حضرت آیت الله خامنه ای خاطرنشان کردند: برای حل مشکل رکود، باید برخی از طرحها به بخش خصوصی سپرده شود.
  ایشان با اشاره به برخی آمارها مبنی بر وجود چهارصد هزار میلیارد تومان طرح نیمه تمام، افزودند: اگر ده درصد این طرحها به بخش خصوصی سپرده شود، چهل هزار میلیارد تومان وارد چرخه اقتصادی کشور می شود و تأثیرات مهمی در بر طرف کردن رکود خواهد داشت.
  رهبر انقلاب اسلامی سپس به لزوم توجه بیش از پیش به بخش کشاورزی اشاره کردند و با تأکید بر برنامه ریزی برای خودکفایی در کالاهای اساسی گفتند: باید ضمن استفاده از فناوری روز در کشاورزی از ظرفیت مهندسان جوان کشاورزی در استانهای مختلف نیز استفاده شود.
  حضرت آیت الله خامنه ای جلوگیری از واردات بی رویه میوه را مهم خواندند و خاطرنشان کردند: باید بر روستاها و صنایع تبدیلی و استفاده از ظرفیت های صنایع روستایی، تمرکز جدی تر انجام شود.
  ایشان بخش معدن را از ظرفیت های مهم کشور دانستند و گفتند: بازار نفت که با یک اشاره قدرتها و در پی آن اقدامات عناصر خبیث منطقه، از صد دلار به چهل دلار می رسد به هیچ وجه قابل اطمینان نیست و باید به فکر جایگزین مناسب باشیم که بهترین جایگزین، بخش معدن است.
  رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: باید در معدن از ظرفیت بخش خصوصی استفاده و از خام فروشی نیز جلوگیری کرد.
  حضرت آیت الله خامنه ای موضوع آب و صرفه جویی در آن و اصلاح آبیاری کشاورزی را نیز مهم دانستند.
  در ابتدای این دیدار آقای روحانی رئیس جمهور گزارشی از اقدامات دولت در عرصه های مختلف، در دو سال گذشته بیان کرد.
  رئیس جمهور ایجاد آرامش در فضای اقتصادی و اجتماعی کشور را بزرگترین دستاورد و سرمایه مهم دولت در دو سال گذشته خواند و گفت: دولت تمام تلاش خود را بکار گرفته تا به وعده های داده شده عمل کند که از جمله آنها کاهش تورم نقطه به نقطه 11.5 درصد و تورم دوازده ماهه 13.8 درصد است.
  آقای روحانی خروج از رکود را یکی دیگر از اقدامات دولت برای انجام وعده ها برشمرد و افزود: خروج از رشد اقتصادی منفی و رسیدن به رشد اقتصادی مثبتِ 3 در سال نود و سه، نشانه بارز خروج از رکود است و امیدواریم امسال نیز رشد مثبت اقتصادی ادامه یابد.
  رئیس جمهور با تأکید بر اهتمام دولت برای اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی، افزایش نوزده درصدی صادرات غیر نفتی و ایجاد تعادل نسبی میان واردات و صادرات را از علائم حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی خواند و گفت: البته دولت در دو سال گذشته با موانع و چاله های بزرگی مواجه بوده است که یکی از این چاله ها پرداخت یارانه های نقدی است.
  آقای روحانی با تأکید بر لزوم حذف تدریجی یارانه ها، مسکن مهر را یکی دیگر از چاله های بزرگ پیش روی دولت یازدهم برشمرد و افزود: بدهیهای دولت که از دوره قبل بجا مانده بود یکی دیگر از موانع دولت یازدهم بوده است.
  رئیس جمهور در جمع بندی عملکرد اقتصادی دولت، آن را بطور نسبی موفقیت آمیز دانست و خاطرنشان کرد: ما در دوران جدید پساتحریم نیازمند طراحی جدید هستیم تا ضمن تأکید بر درون زا بودن، بتوانیم منابع و سرمایه های جدید خارجی، و فناوری جدید را نیز جذب کنیم.
  آقای روحانی، اهتمام بر حقوق شهروندی و رعایت حقوق همه اقوام و مذاهب را از دیگر اقدامات دولت برشمرد و با اشاره به رتبه علمی شانزدهم ایران در دنیا افزود: در دو سال گذشته صندوق نوآوری و شکوفایی فعال شده است و امسال 1500 میلیارد تومان وام در اختیار شرکتهای دانش بنیان قرار می گیرد.
  رئیس جمهور در خصوص عملکرد دولت یازدهم در سیاست خارجی، جمع بندی مذاکرات هسته ای با هدایت های مقام معظم رهبری را مهم ترین دستاورد در این عرصه خواند و خاطرنشان کرد: تیم مذاکره کننده هسته ای، هیچگاه منفعل نبود و مستقل و شجاعانه از منافع ملی، عزت ملی و قدرت دفاعی کشور دفاع کرد و کار بزرگی را انجام داد.
  آقای روحانی حفظ فناوری هسته ای و تجاری سازی آن، لغو قطعنامه های قبلی شورای امنیت در مورد ایران، برداشته شدن تحریم های مالی و اقتصادی بعد از اجرای توافق و خروج پرونده ایران در ده سال آینده از شورای امنیت را از دستاوردهای مذاکرات هسته ای برشمرد و گفت: اکنون به مرحله ای رسیده ایم که نام آن را باید «بازدارندگی حقوقی» گذاشت.
  رئیس جمهور همچنین با اشاره به اقدامات دولت یازدهم در عرصه های فرهنگی، اجتماعی و سلامت، برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان در اسفند ماه امسال را، از مهمترین مسائل پیش روی دولت دانست و افزود: دولت خود را مقید به قانون می داند و برای همه نهادهای مرتبط با انتخابات، احترام قائل است.
  در این دیدار پس از سخنان کوتاه آقای جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، آقای نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز در گزارشی از فعالیت های این وزارتخانه از رشد 6.7 درصدی حوزه صنعت و افزایش سرمایه گذاری در آن و همچنین رشد 19 درصدی صادرات غیرنفتی خبر داد و گفت: دولت واردات خودروهای لوکس را ممنوع و واردات کالاهای غیرضروری را محدود کرده است و تلاش کرده ایم کالاهای مورد نیاز دستگاه های دولتی در داخل کشور تهیه شود.
  آزادسازی 80 درصد ارضی کشور در حوزه معادن به منظور اکتشاف و تکمیل زنجیره تولید معادن، دو دستاورد دیگر وزارت صنعت، معدن و تجارت بود که آقای نعمت زاده به آن اشاره کرد.
  آقای چیت چیان وزیر نیرو هم در گزارشی چالش های عمده این وزارتخانه را فاصله بین درآمدها و هزینه‌ها و انباشت بدهی ها، خشکسالی و تغییر اقلیم و برداشت بی‌رویه و غیرقانونی از منابع زیرزمینی برشمرد و خاطرنشان کرد: تغییر جهت به مدیریت مصرف و مدیریت یکپارچه منابع آب، تشکیل جلسات شورای عالی آب، کاهش مشکلات اجتماعی در حوزه آب، از جمله اقدامات وزارت نیرو در حوزه آب بوده است.
  وزیر نیرو افزود: بهره برداری از 29 واحد نیروگاهی با ظرفیت بیش از چهار هزار مگاوات، برنامه ریزی برای کاهش تلفات شبکه توزیع، استفاده از 17 فناوری جدید در صنعت برق با تکیه بر توان داخلی، و صادرات خدمات فنی مهندسی به ارزش سه و هشت دهم میلیارد دلار از جمله فعالیت های وزارت نیرو در حوزه برق بوده است.
  وزیر نفت هم برنامه دولت در بخش میادین مشترک را افزایش تولید خواند و گفت: در میادین مشترک نفت، برداشت از 70 هزار بشکه به 100 هزار بشکه در سال جاری رسید و در سال 95 به 260 هزار بشکه افزایش خواهد یافت.
  آقای زنگنه به افزایش 12 درصدی تولید گاز در سال 93 اشاره کرد و افزود: تکمیل 25 فاز از 27 فاز پارس جنوبی تا پایان دولت، گازرسانی به دو و نیم میلیون خانوار در کشور و توقف صادرات میعانات گازی جزء برنامه های وزارت نفت تا پایان دولت است.
  وزیر نفت به افزایش 15 درصدی صادرات نفت در چهارماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل نیز  اشاره و تأکید کرد: صنعت نفت جزء اهداف اصلی تحریمهای دشمنان بود اما توانستیم برنامه ها و فعالیتهای خود را در این شرایط با قوت به پیش ببریم.
  آقای حجتی وزیر جهاد کشاورزی نیز در گزارش خود، به توقف روند کاهشی جنگلهای شمال و کاهش فشار بر مراتع و پوششهای گیاهی اشاره کرد و افزود: در بخش تولید و آبیاری کشاورزی، برنامه دولت فرهنگ سازی و ترغیب مردم به کاهش استفاده بی رویه از منابع آبی زیرزمینی، افزایش بهره وری و کاهش مصرف آب با ترویج سیستم های جدید آبیاری و افزایش کشت گلخانه ای است.

 • نظرات() 
 • دوشنبه 30 شهریور 1394

  رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از فرماندهان سپاه:

   

   بیانات  عکس  صوت و فیلم  نسخه چاپی

  نفوذ فرهنگی و سیاسی خطرناکتر از نفوذ اقتصادی و امنیتی است/ دشمن بدنبال دگرگون کردن باورهای جامعه و نفوذ در مراکز تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی است (۱۳۹۴/۰۶/۲۵ - ۱۴:۰۴)

  حضرت آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار هزاران نفر از فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سپاه را نعمت بزرگ الهی و پاسدار آگاه و بینای انقلاب اسلامی در مسائل داخلی و خارجی خواندند و با تبیین الزامات و ابعاد پاسداری از انقلاب اسلامی  افزودند: دشمن به امید واهی پایان یافتن انقلاب، در فکر نفوذ بخصوص نفوذ سیاسی – فرهنگی است که شناخت توطئه های دشمن، تقویت و استحکام روحیه انقلابی و حرکت مستمر به سمت تحقق آرمانها این هدف را ناکام خواهد گذاشت.
  حضرت آیت الله خامنه ای در این دیدار در تشریح جایگاه سپاهیان پاسدار و وظایف خطیر آنان در موقعیت کنونی و آینده کشور، به تبیین چهار کلمه «سپاه، «پاسداران»، «انقلاب» و «اسلامی» و ابعاد و خصوصیات و الزامات آن پرداختند.
  ایشان کلمه «سپاه» را به معنای داشتن سازمان و تشکیلات و نظم و انضباط دانستند و خاطرنشان کردند: برای هیچ سازمان و نهادی همچون سپاه وظیفه سازمانی برای پاسداری از انقلاب اسلامی به عنوان عزیزترین حادثه تاریخی و جاری کشور، تعریف نشده است.
  رهبر انقلاب اسلامی، «پیرنشدن و تجدید حیات» از طریق رشد و تعمیق و «تربیت عناصر جدید، کارآمد و فهیم» را از جمله الزامات تشکیلات سپاه برشمردند و گفتند: سپاه علاوه بر تربیت عناصر درونی جدید، با عناصری که در خدمت دستگاههای مختلف قرار می دهد بر آن مجموعه ها و تشکیلات تأثیرگذاری می کند و انسانهای مؤثری را رشد می دهد.
  حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر اینکه یکی دیگر از خصوصیات تشکیلاتی بودن سپاه، بوجود آمدن اقتدار «میدانی، سیاسی و هویتی و عزت بخشی» است، افزودند: از جمله ویژگیهای «سازمانی بودن سپاه»، جوان گرایی و استفاده از تجربه نیروهای قدیمی و کارکشته است که باید این روند حفظ شود و انقطاع نسلی در سپاه بوجود نیاید.
  ایشان سپس، کلمه «پاسدار» و «پاسداری از انقلاب» را نماد اراده و حضور و هویت انقلابی دانستند و تأکید کردند: هنگامی که می گوییم پاسداری از انقلاب یعنی اراده انقلابی همچنان مستحکم وجود دارد و انقلاب نیز همچنان با قدرت و قوت زنده و حاضر است زیرا اگر انقلاب زنده نباشد، پاسداری از آن معنایی نخواهد داشت.
  رهبر انقلاب اسلامی یکی دیگر از ابعاد مفهوم «پاسداری از انقلاب» را مورد تهدید بودن انقلاب، برشمردند و خاطرنشان کردند: اگر تهدیدی وجود نداشت، پاسداری از انقلاب لزومی نداشت، پس با توجه به وجود تهدیدات، باید آنها را شناخت.
  حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید براینکه یکی از وظایف اصلی سپاه، رصد دائمِ مسائل داخلی، منطقه ای و بین المللی بمنظور شناخت تهدیدها است، گفتند: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یک سازمان سر به زیر و سرگرم کارهای اداری خود نیست بلکه یک ناظرِ آگاه و بینا و متوجه مسائل داخلی و خارجی است.
  ایشان اهمیت مجموعه اطلاعات سپاه را در این بخش یادآور شدند و افزودند: مجموعه اطلاعات سپاه باید بطور دائم مسائل را رصد و تهدیدها را شناسایی کند.
  رهبر انقلاب اسلامی یکی دیگر از ابعاد کلمه «پاسداری از انقلاب» را «هوشیاری و بیداری دائم» دانستند و تأکید کردند: ما هیچگاه شروع کننده جنگ نبوده و نخواهیم بود اما چون انقلاب اسلامی همواره در معرض تهدید معارضین و مزاحمین است، هوشیاری و بیداری همیشگی سپاه و آمادگی های متناسب با تهدیدها کاملاً ضروری است.
  حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به بُعد دیگر «پاسداری از انقلاب» یعنی «پاسداشت و گرامیداشت انقلاب» گفتند: لازمه گرامیداشت و قدرشناسی انقلاب اسلامی، معرفت آگاهانه، روشن و جامع نسبت به انقلاب است که باید چنین معرفتی در همه بخش ها و سلسله مراتب سپاه وجود داشته باشد.
  ایشان با اشاره به اینکه یکی از راههای نفوذ دشمن، ایجاد خلل در باورها است، افزودند: راه مقابله با چنین نفوذی، مجهز شدن سپاهیان به منطق مستحکم انقلاب از طریق افزایش قدرت اقناعی، منطقی و بیانی در مورد انقلاب اسلامی است.
  حضرت آیت الله خامنه ای شناخت دشمن را یکی دیگر از ابعاد «پاسداری از انقلاب» برشمردند و گفتند: منظور از دشمن، استکبار جهانی، و مظهر کامل آن امریکا است که رژیم های مرتجع و انسانهای ضعیف النفس، عوامل آن هستند.
  ایشان افزودند: لازمه پاسداری از انقلاب، شناخت نقاط ضعف معرفتی و عملی دشمن و توجیه افرادی است که هنوز شناخت صحیح از دشمن ندارند.
  رهبر انقلاب اسلامی سپس به برخی نقاط ضعف و تناقض های مبانی دشمن اشاره کردند و گفتند: دشمنان انقلاب اسلامی کسانی هستند که از سالها قبل با شعار «برقراری امنیت»، «مبارزه با تروریسم»، «برقراری دموکراسی» و «ایجاد صلح» به منطقه آمدند اما اکنون دستاورد حضور آنان، ناامنی و ظهور تروریسم وحشی و خشن و شعله ور شدن آتش جنگ در منطقه است.
  حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: شعار «برقراری دموکراسی» در منطقه که از طرف امریکاییها سر داده می شود، اکنون به یکی از مشکلات اصلی و پاشنه آشیل آنها تبدیل شده است زیرا امروز مرتجع ترین، و دیکتاتورترین رژیم های منطقه، با کمک و حمایت های امریکا، به جنایات خود ادامه می دهند.
  رهبر انقلاب اسلامی که سخنانشان را در تبیین 4 کلمه شکل دهنده تعبیر «سپاه پاسداران انقلاب اسلامی» متمرکز کرده بودند، پس از بررسی معنا و مفهوم کلمات سپاه و پاسدار، به تشریح معنای حقیقی انقلاب پرداختند.
  ایشان انقلاب را حقیقتی، ماندگار و دائم و «صیرورت و تحولی عمیق و پایان ناپذیر» خواندند و افزودند: برخلاف تصورات و القائات اتاق فکرهای بیگانه که در داخل هم عده ای آنها را تکرار می کنند، انقلاب تمام شدنی نیست و تبدیل آن به «جمهوری اسلامی» به معنایی که آنها فکر می کنند امکان پذیر نخواهد بود.
  حضرت آیت الله خامنه ای، ترسیم آرمانهای اساسی را اولین گام یک انقلاب برشمردند و خاطرنشان کردند: این اصول و آرمانها برخلاف وسائل و روشها تغییر ناپذیرند.
  رهبر انقلاب با استفاده از تعبیری قرآنی، آرمان را همان حیات طیبه معنا کردند و افزودند: حیات طیبه، شامل همه مواردی می شود که یک ملت برای دستیابی به سعادت به آنها نیاز دارد.
  ایشان، عزت ملی، استقلال به معنای آزادی ملی از ظلم و ستم و تسلط زورگویان جهانی، پیشرانی همراه با معنویت در علم و تمدن جهانی ، عدالت ،رفاه، خلقیات اسلامی و سبک زندگی اسلامی را از جمله خصوصیات حیات طیبه خواندند و افزودند: حرکت به سمت این جامعه آرمانی، حرکتی مستمر و در واقع صیرورت و تحول دائم به سمت پروردگار است.
  ایشان ایمان به الله و کفر به طاغوت را یکی دیگر از ویژگی های حیات طیبه برشمردند و افزودند: غرب در تبلیغاتی که در داخل هم به نوعی تکرار می شود برای تضعیف تدریجی تنفر ملت از استکبار می گوید لازم نیست هرکسی به خدا ایمان دارد به طاغوت کافر باشد اما ایمان به پروردگار و کفر به طاغوت یک ویژگی به هم پیوسته حیات طیبه است.
  رهبر انقلاب ایدئولوژی زدایی از دیپلماسی و سیاست داخلی را از دیگر محورهای تبلیغات کنونی غرب خواندند و خاطرنشان کردند: می خواهند ما اصول خود را در سیاست خارجی دخالت ندهیم اما فکر و عقیده و ایدئولوژی در همه زمینه ها «راهنمایی تعیین کننده به شمار می رود».
  حضرت آیت الله خامنه ای در ادامه به تبیین تناقض ذاتی دو گزاره ای پرداختند که اخیراً در تبلیغات بیگانگان تکرار می شود.
  ایشان گفتند دشمنان از یک طرف می گویند جمهوری اسلامی در منطقه دارای قدرت و نفوذ و تأثیرگذاری است و از طرف دیگر می گویند روحیه و تفکر انقلابی را کنار بگذارید تا جذب جامعه جهانی شوید.
  رهبر انقلاب افزودند: این دو گزاره با هم متناقضند زیرا قدرت و نفوذ ما به علت روحیه و عملکرد انقلابی است و طبعاً اگر آن را کنار بگذاریم ضعیف می شویم.
  ایشان افزودند: هدف اصلی دشمنان این است که ملت ایران تفکر انقلابی را کنار بگذارد تا قدرت خود را از دست بدهد و در نقشه های چند کشور زورگو که خود را جامعه جهانی می نامند هضم و محو شود.
  حضرت آیت الله خامنه ای پس از بررسی ابعاد مختلف مفهوم انقلاب، به تبیین ویژگی های چهارمین کلمه تشکیل دهنده «سپاه پاسداران انقلاب اسلامی» یعنی اسلام پرداختند.
  ایشان تأکید کردند: اسلام، پایه و مایه انقلاب است اما عده‌ای از اسم اسلام هم می‌ترسند و بجای انقلاب اسلامی می‌گویند «انقلاب 57».
  رهبر انقلاب، اسلام ناب را «همه محتوای انقلاب» خواندند و با انتقاد شدید از تفکرات عوامانه، انحرافی و ابلهانه تکفیریها افزودند: اسلامِ متکی بر عقل و نقل، و مستند به قرآن و معارف پیامبر و اهل‌بیت علیهم‌السلام، مبنای انقلاب ماست که در همه محافل بروز جهان، با  منطقی قوی، قابل ارائه و دفاع است.
  حضرت آیت الله خامنه‌ای با اشاره به نفوذ انقلاب اسلامی در افکار و دلهای ملتهای مسلمان تأکید کردند: «اسلامِ منحصر در عمل شخصی»، «اسلامِ سکولار»، «اسلامِ بدون جهاد و شهادت» و بدون نهی از منکر، مورد قبول ملت ایران نیست و «اسلامِ انقلاب» را می‌توان در  آیات قرآن و وصیتنامه امام(ره) و سخنان و مکتوبات ایشان جستجو کرد.
  رهبر انقلاب در جمع‌بندی این بخش از سخنانشان خطاب به سپاهیان پاسدار تأکید کردند: شما سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با چنین معنا و مفهوم وسیع و عمیق هستید و باید با کمال هوشیاری، و با تمام توان به پاسداری خود ادامه دهید.
  ایشان با انتقاد از حرفها و نوشته‌هایی که دانسته یا ندانسته تضعیف سپاه را دنبال می‌کند، افزودند: سپاه پاسداران، نعمت بزرگ الهی است و همه باید قدردان این نعمت باشند.
  حضرت آیت الله خامنه‌ای، قدرشناسی از سپاه را در درجه اول متوجه خود این نهاد دانستند و افزودند: با استحکام روزافزون بافت معنوی و فکری و عملی خود، پرهیز شدید از بهانه دادن به دست دیگران، دوری مطلق از مسائلی که به کرامت سپاه لطمه می‌زند، و حرکت در خط مستقیم انقلاب در زمینه‌های اقتصادی، مالی و سیاسی، شأن و شخصیت سپاه پاسداران را قدردانی و مراقبت کنید.
  رهبر انقلاب همچنین با تأکید بر ضرورت توجه کامل سپاه پاسداران به همه تهدیدها افزودند: تلاش دشمن برای نفوذ، از جمله تهدیدات بزرگ است.
  ایشان افزودند: نفوذ اقتصادی و امنیتی البته خطرناک است و پیامدهای سنگینی دارد اما نفوذ سیاسی و فرهنگی دشمن، خطر بسیار بالاتری است که همه باید مراقب آن باشند.
  حضرت آیت الله خامنه‌ای، سرمایه‌گذاری سنگین دشمنان برای نفوذ فرهنگی و تغییر تدریجی باورهای مردم را یادآور شدند و افزودند: در زمینه سیاسی نیز بیگانگان بدنبال نفوذ در مراکز تصمیم‌گیری و اگر نشد، نفوذ در مراکز تصمیم‌سازی هستند که در صورت تحقق این توطئه، جهت‌گیریها، تصمیمات و حرکت عمومی کشور، بر اساس خواست و اراده بیگانگان، تنظیم و اجرایی خواهد شد.
  رهبر انقلاب در پایان سخنانشان با تأکید بر ضرورت بیداری عمومی در مقابل ترفندهای دشمنان افزودند» آنها منتظرند که ملت و نظام خوابشان ببرد که اهدافشان را محقق کنند اما ملت و مسئولان نمی‌گذارند امید شیطانی بیگانگان درباره به خواب رفتن ملت، در دل دشمن پا بگیرد.
  حضرت آیت الله خامنه‌ای تأکید کردند: باید پایه‌های تفکر و روحیه انقلابی را چنان در کشور مستحکم کنیم که هیچ چیز در ادامه این مسیر درخشان خللی ایجاد نکند که این وظیفه اساسی همه نخبگان است.
  رهبر انقلاب اسلامی همچنین با اشاره به اهمیت و جایگاه ماه ذی‌حجه، همه مردم را به بهره‌گیری معنوی از ساعات و روزهای مهم این ماه شریف بخصوص روز بزرگ عرفه توصیه کردند: باید روز عرفه را قدر دانست و دعاهای پرمضمون این روز را با تأمل و تفکر خواند و توشه ای برای مسیر دشوار و طولانی زندگی و بدست آوردن نیرو و نشاط لازم در این مسیر، برگرفت.
  پیش از بیانات رهبر انقلاب اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین سعیدی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گزارشی از مجموعه اقدامات فرهنگی صورت گرفته در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان کرد.
  همچنین سردار سرلشکر جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به تحقق نصرت الهی درجبهه مقاومت در سراسر منطقه، گفت: با همه توان از اصول، ارزشها و دستاوردهای انقلاب اسلامی به درستی پاسداری خواهیم کرد و هرگز به مخالفان این راه الهی اجازه نمی‌دهیم که راه نفوذ دشمنان را هموار سازند.
  سرلشکر جعفری با اشاره به رویکردهای جدید دشمنان برای نفوذ، خاطرنشان کرد: سپاه برای مقابله با ترفندهای جدید دشمنان به این باور رسیده که باید همزمان با افزایش توان و دقت موشک‌هایش، به افزایش برد آرمان‌های اسلامی و الگوهای مورد نیاز انقلاب نیز توجه کند.
  فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت:قاطعانه اعلام می‌کنیم در هیچ مقطع زمانی، ایران اسلامی از چنین قدرت و توان دفاعی و امنیتی و نیروهای آماده در صحنه های مختلف اجتماعی برخوردار نبوده است.


   

 • نظرات() 
 • دوشنبه 30 شهریور 1394

  رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار جمعی از جانبازان قطع نخاعی و بالای ۷۰ درصد:

   

   عکس  صوت و فیلم  نسخه چاپی

  جانبازان تابلو و تصویری از دوران ابتلاء بزرگ ملت ایران در دوران دفاع مقدس هستند/ صبر همسران جانبازان، ایثارگری واقعی و یک جهاد و حماسه است (۱۳۹۴/۰۶/۲۹ - ۱۳:۳۸)

  حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (یکشنبه) و در آستانه هفته دفاع مقدس، به مدت دو ساعت و نیم، با جمعی از جانبازان قطع نخاع و جانبازان بالای هفتاد درصد که  همزمان چشمان و یک یا دو عضو بدن خود را از دست داده اند و همچنین خانواده های آنان، از نزدیک دیدار و در فضایی صمیمی آنان را مورد تفقد قرار دادند.
  حضرت آیت الله خامنه ای بعد از دیدار با جانبازان و خانواده های آنان در سخنان کوتاهی با اشاره به رنج ها و مشکلات جسمی جانبازان، اجر آنان را به دلیل این امتحان سخت، مضاعف و رو به افزایش دانستند و خاطرنشان کردند: جانبازان تابلو و تصویری از دوران ابتلاء بزرگ ملت ایران در دوران دفاع مقدس هستند و حضور آنان در جامعه، در واقع بیان حقایقی تاریخی، معرفتی، سیاسی و بین المللی است.
  ایشان تأکید کردند: جانبازان، از یک طرف گویای جنایات قدرتهایی هستند که از صدام حمایت کردند و از طرف دیگر نشان دهنده عظمت و بزرگواری امام راحل (ره) و انقلابی هستند که توانست چنین انسانهای والامقامی را تربیت کند و به جبهه ها بفرستد.
  رهبر انقلاب اسلامی صبر همسران جانبازان و تحمل آنها بر رنج و سختی خدمت به جانبازان را ایثارگری واقعی و یک جهاد و حماسه خواندند و همسران جانبازان و فرزندان و بستگان آنان را به حفظ این ثروت عظیم معنوی و مراقبت از آن توصیه کردند.
  پیش از سخنان رهبر انقلاب، حجت الاسلام والمسلمین شهیدی محلاتی نماینده ولی فقیه و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان گزارشی از خدمات این بنیاد به ایثارگران و خانواده‌های شهدا، گفت: تجلیل از ایثارگران، تجلیل از حماسه آفرینانی است که الگو شدند و در مقابل زورگویان بین المللی راه مبارزه را به مجاهدان آموختند.
  همچنین سرلشکر جعفری فرمانده کل سپاه نیز با اشاره به برگزاری دومین کنگره ملی تجلیل از جانبازان، تاکید کرد: ایثارگرانی که مدال افتخار جانبازی به گردن آویخته اند، هیچگاه مسئولیت خطیر پاسداری از انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن را تمام‌ شده تلقی نکرده و با حضور در عرصه های مختلف با عزمی راسخ رسالت خود را انجام می‌دهند.

 • نظرات() 
 • دوشنبه 30 شهریور 1394

  ر قبض‌های گاز فروردین 92، ردیف مبهمی به نام متفرقه آمده و مبالغ هنگفتی که گاه از رقم گاز مصرفی بیشتر است، در آن درج شده است

  اشتباه فاحش در قبض‌های گاز بدهی متفرقه

  اگر رقم قبض گاز شما در فروردین‌ امسال به طور عجیبی افزایش یافته است، اگر پول شارژ منزل شما بالا رفته و به آن میزان مصرف نداشته‌اید، به محتویات قبض جدید گازتان نگاه کنید تا ردیف متفرقه نامعلوم، اما هنگفتی را در آن بیابید.

  به گزارش خبرنگار ما، برخی شهروندان هنگامی که به رقم قبض گاز خود در فروردین‌ 92 نگاه می‌کنند، این احساس را دارند که با وجود گرم شدن تدریجی هوا از اسفند 91 به این سو و کاهش طبیعی مصرف گاز، پول قبض‌شان بیشتر هم شده است. در موردی دیگر برخی شهروندان با افزایش رقم شارژ مجتمع مسکونی خود مواجه شده‌اند و وقتی علت آن را پیگیری کرده و اسناد هزینه را زیر و رو می‌کنند متوجه می‌شوند پول گاز در سبد هزینه‌های شارژ افزایش قابل توجهی یافته است. برای یافتن علت این موضوع، اولین پرسشی که به ذهن می‌رسد این است که قیمت گاز افزایش یافته است.

  با این حال پاسخ این پرسش در همان ابتدا منفی به نظر می‌رسد چرا که هنوز نه بودجه 92 در مجلس تصویب شده و نه فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها اجازه اجرا گرفته است. از سوی دیگر با آغاز فصل گرم، به طور خودکار هزینه گاز کم و به جای آن تعرفه مصرف برق افزایش می‌یابد. پس علت این موضوع نباید رشد
  قیمت گاز باشد.

  با این حال خبرگزاری مهر ظاهرا علت این موضوع را یافته است. به نوشته این خبرگزاری، در قبض‌های گاز صادره برای فروردین ماه 92، ردیف مبهمی به نام ردیف متفرقه درج شده و مبالغ هنگفتی که گاه از اصل رقم قبض گاز بیشتر است در آن درج شده است. جالب اینجاست که در کنار این ردیف متفرقه هیچ توضیح یا فرمولی برای علت درج یا نحوه محاسبه آن قید‌نشده و بنابراین نمی‌توان با نگاهی به قبض‌ها علت این موضوع را دریافت. در ادامه، خبرنگاران جام‌جم نیز با برخی شهروندان تماس گرفته و خواهان دسترسی به اطلاعات قبوض آنها شدند. اطلاعات کسب شده از این طریق نشان داد در اکثر قبوض گاز فروردین، ردیف نامشخصی به نام متفرقه با مبالغ متنوع درج‌شده است و حتی برخی شهروندان که از دیدن این ردیف تعجب و اقدام به پرس‌وجو کرده بودند، اظهار می‌داشتند که این مبالغ به نسبت منطقه شهری متفاوت است. نکته جالب توجه در قبوض گاز این است که در برخی قبض‌های جدید با وجود این که مشترک بدهی قبلی نداشته، هم رقمی به عنوان بدهی برایش منظور شده و در عین حال رقمی نیز به عنوان متفرقه از وی درخواست شده است.

  فقط همین یک بار می‌گیریم

  اما ماجرا وقتی جالب‌تر می‌شود که محتوای واکنش و پاسخ مدیرعامل شرکت گاز استان تهران به علت درج ردیف متفرقه در قبوض گاز بررسی شود.وی بدون این که به علت، مبنای قانونی و فرمول محاسبه این ردیف متفرقه اشاره کند، می‌گوید: فقط همین یک بار این مبلغ را دریافت کرده‌ایم!

  یعقوب‌علی حسین‌نیا در گفت‌وگو با مهر درباره تغییر جدید اعمال شده در قبوض گاز خانگی، گفت: برای نخستین‌بار سامانه قدیمی مشترکان شرکت گاز استان تهران تغییر یافته است و سامانه جدید در شرکت گاز استان تهران نصب و راه‌اندازی شده است.

  وی با اعلام این‌ که بند متفرقه در قبوض جدید گاز تنها برای یکبار بوده و دیگر درج نخواهد شد، تصریح کرد: علت درج این بند متفرقه مطابق با میزان بدهی معوق دوره قبلی مشترکان گاز بوده است.این مقام مسئول، اظهار کرد: در ادامه امسال مشترکان گاز خانگی در قبوض خود چنین بندی را مشاهده نخواهند کرد. وی توضیح تکمیلی بیشتری در این باره نداد.

  این گزارش می‌افزاید: بررسی بیشتر قبوض برخی مشترکان گاز خانگی استان تهران نشان می‌دهد برای برخی از مشترکان با وجود صفر بودن بدهی گذشته در صورتحساب دوره قبل در صورتحساب فروردین مبلغ چند صد هزار تومانی به عنوان بدهی متفرقه درج شده است.

  از این‌رو، در برخی از قبوض در حالی کل بار مالی قبوض گاز حدود 20 تا 30 هزار تومان بوده است، اما حدود 200 تا 250 هزار تومان بدهی متفرقه درج شده است.برای پیگیری این موضوع مهر از شرکت گاز استان تهران کسب اطلاع کرد که نتایج پیگیری حاکی از آن است، تمامی مشترکانی که در دوره قبلی بدهی معوق نداشته و در صورتحساب فروردین مبلغی به عنوان بدهی متفرقه درج شده است، به اداره گاز منطقه خود مراجعه کنند.

  بر این اساس، نشانی اداره گاز در پایین هر قبض گاز درج شده که مشترکان با حضور در اداره مربوطه باید به بخش میز خدمت ادارات و نواحی گاز استان تهران مراجعه کنند.

  یک مقام مسئول در شرکت گاز استان تهران با بیان این‌ که دارندگان قبوضی که بدهی متفرقه با ارقام نجومی برای آنها درج شده است در صورت احراز اشکال از سوی شرکت گاز، قبض فعلی گاز آنها باطل و صورتحساب جدید با مبلغ صحیح به صورت آنلاین چاپ می شود . در همین حال مجید بوجارزاده سخنگوی شرکت ملی گاز هم در گفت‌وگو با مهر از ابتدای امسال هیچ‌گونه افزایش قیمتی برای محاسبه گازبهای مشترکان اعمال نشده است، گفت: در صورت هرگونه تغییر در قیمت و یا فرمول سازمان هدفمندی یارانه‌ها اطلاع‌رسانی خواهد کرد.

  تامین یارانه نقدی تهرانی‌ها؟

  در همین حال برآوردهای آماری نشان می‌دهد با اعمال تغییرات جدید در قبوض گاز فروردین ماه مشترکان استان‌های تهران و البرز، دولت می‌تواند یارانه نقدی حدود 2.2 میلیون نفر را تامین کند.به گزارش مهر، یک محاسبه آماری و برآوردی نشان می‌دهد ‌اکنون حدود دو‌ونیم میلیون مشترک خانگی در استان‌های تهران و البرز از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند هستند، در صورتی‌که متوسط گازبهای هر مشترک در فروردین ماه حدود 40 هزار تومان بابت بدهی متفرقه افزایش یابد، در مجموع یک بار مالی حدود 100 میلیارد تومانی ایجاد می‌کند.

  با این بار مالی می‌توان یارانه نقدی (معادل 45 هزار و 500 تومان در هر ماه) حدود 2.2 میلیون نفر ایرانی را پرداخت کرد.

  http://press.jamejamonline.ir/Newspreview/1019253014439211114

   

 • نظرات() 
 • دوشنبه 30 شهریور 1394

   

  تاریخ انتشار: ۲۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۲۳:۵۸

  اجتماعی » اجتماعی

  قهرمان دست فروش (+عکس)

  قهرمان پرتاب وزنه دوومیدانی آسیا این روزها برای امرار معاش خود دست فروشی می‌کند و از مسئولان فدراسیون دوومیدانی برای پیگیری نکردن کارهایش دلخور است.

  پول‌نیوز- شاهین جعفری دوومیدانی کاری است که در ماده پرتاب وزنه فعالیت می‌کند و در سال 1393توانست در مسابقات جوانان آسیا مدال نقره را کسب کند، اما پس از اینکه نفر اول دوپینگش مثبت شد مدال طلا به او تعلق گرفت، اما خودش می‌گوید هنوز طلا به دستش نرسیده و منتظر است که فدراسیون دوومیدانی این موضوع را پیگیری کند.

  اما نکته متاثر کننده‌ای که در مورد او وجود دارد اینکه برای امرار معاش خود دست فروشی می‌کند و بعد از ظهرها به تمرین می‌پردازد. مصاحبه فارس با این قهرمان پرتاب وزنه را بخوانید:

   

   


  * سخت نیست در کنار تمرین دست فروشی هم می‌کنی؟

  به هرحال اهدافی در سر دارم و باید برای رسیدن به آنها تلاش کنم. سخت است، اما کنار می‌آیم. صبح تا عصر دست فروشی می‌کنم و بعد از ظهر هم به تمرین می‌روم.

  * مسئولان فدراسیون از دست فروشی‌ات اطلاع دارند؟

  نمی‌دانم. فدراسیون تنها کاری که می‌تواند برای من انجام دهد این است که حکم قهرمانی و مدال طلای مرا بگیرد. بارها نامه نوشته‌ام اما هیچ کاری نکردند. فکر نمی‌کنم پیگیری آن مشکل باشد. در زمان داوری، رئیس فدراسیون قبلی این اتفاق افتاد، اما او هم پیگیری نکرد و با طباطبایی سرپرست فدراسیون هم در میان گذاشتم که فعلا ترتیب اثری داده نشده است. اگر مدال نقره‌ام تبدیل به طلا شود قطعا پاداشی هم دارد که می‌تواند تا حدودی مشکلاتم را حل کند. در مجموع و زمانی که در اردوی تیم ملی بودم و مدال گرفتم، یک میلیون و 600 هزار تومان بود.

   
  * ظاهرا در لیگ دوومیدانی هم شرکت کردی.


  بله در تیم نیروی هوایی بودم که آنجا هم به ورزشکاران پولی داده نمی‌شود، چون ورزشکاران سرباز هستند.

  * تا چه زمانی می‌خواهی به دست فروشی ادامه دهی؟

  تا وقتی که به مشکلاتم رسیدگی نشود، این کار را انجام می‌دهم. هم درس می‌خوانم، هم ورزش می‌کنم و کار دست فروشی هم که دارم.

  *هدفت چیست؟

  من نشان دادم که استعداد دارم و می‌خواهم در بزرگسالان نیز موفق باشم و به مدال آسیایی برسم. در حال حاضر تنها چیزی که از همه بیشتر خوشحالم می‌کند گرفتن مدال طلایم است و خانواده‌ام هم خوشحال می‌شوند.

  منبع: فارس

  برچسب ها: شاهین جعفری ، دست فروشی ، دوومیدانی

  Bookmark and Share

   

 • نظرات() 
 • یکشنبه 29 شهریور 1394

   

  تعداد نظرات: ۲۰ نظر

  تاریخ انتشار: ۱۹:۵۰ - ۲۸ شهریور ۱۳۹۴ - 19 September 2015

  صفحه نخست » علمی

  دکتر سریع القلم مطرح کرد:

  سی ویژگی یک استاد دانشگاه

  استقلال فکری خود را در شرایط متفاوت اجتماعی و سیاسی حفظ کند؛ با هم‌قطاران خود در سطح بین‌المللی در ارتباط باشد؛ حداقل به یک زبان خارجی مسلط باشد...

  عصر ایران - دکتر محمود سریع‌القلم ، استاد دانشگاه شهید بهشتی، در ادامه سلسله مباحث "سی ویژگی"، این بار 30 ویژگی یک استاد دانشگاه را برشمرده است که می خوانید:

  1.    حداقل 80 درصد وقت کاری او، صرف تدریس، تحقیق، مراکز تحقیقاتی و کنفرانس‌های علمی شود؛

  2.    خود را در معرض دیدگاههای گوناگون قرار دهد؛

  3.    تفاوت میان توجیه کردن و استدلال کردن را بداند؛

  4.    تفاوت میان تبلیغ کردن و استدلال کردن را بداند؛

  5.    در جریان مباحث و گفتمان‌های رشتۀ خود در سطح بین‌المللی قرار داشته باشد؛

  6.    حداقل روزی چهار ساعت مطالعه کند؛

  7.    از مرید پروری، پرهیز کند؛

  8.    برای تبلیغ شخص خود، برنامه ریزی نکند؛

  9.    مبلّغ افراد نباشد؛ بلکه بسط دهندۀ منطق و استدلال باشد؛

  10.    دانشجو و مخاطب از نقد افکار او، احساس امنیت کامل کند؛

  11.    روش تدریس او باعث فکر کردن بیشتر توسط دانشجویان و مخاطبان گردد؛

  12.    اگر از متون او، نقد عالمانه‌ای شد، تشکر کرده و پاسخ دهد؛

  13.    اگر به نظریه‌ای متفاوتی رسید بگوید قبلاً اشتباه کردم و خود را اصلاح کند؛

  14.    نظریه پرداز صرف نباشد؛ برای بهبود وضع جامعه راه حل ارائه دهد؛

  15.    آنقدر بی‌خوابی و زحمت بکشد تا نسبت به نظریه پردازی خود، اطمینان پیدا کند؛

  16.    ضمن کار علمی، با منِ انضمامی خود مبارزه کند؛

  17.    متانت گفتاری و رفتاری را در هر شرایطی حفظ کند؛

  18.    در بحث و مناظره، عصبانی نشود، بی احترامی نکند، صدای خود را بالا نبرد و از القاب استفاده نکند؛

  19.    استقلال فکری خود را در شرایط متفاوت اجتماعی و سیاسی حفظ کند؛

  20.    دانشجوی قوی را تقدیر و دانشجوی ضعیف را تشویق کند؛

  21.    با هم‌قطاران خود در سطح بین‌المللی در ارتباط باشد؛

  22.    حداقل به یک زبان خارجی مسلط باشد؛

  23.    90 درصد کار علمی و تحقیقاتی او به صورت نوشتن و متن باشد؛

  24.    از همکاران خود بدگویی نکند؛

  25.    یک کتاب تأثیرگذار و ماندنی در رشتۀ خود، تولید کند؛

  26.    بنیان‌های فلسفی متون و افکار او با نهایت دقت پرورانده شده باشند؛
   
  27.    برای روشنگری، بعضاً با رسانه‌ها مصاحبه کند؛

  28.    از مراکز قدرت فاصله بگیرد تا بتواند بدون ملاحظه، نتایج فکر و تحقیقات خود را به جامعه علمی و شهروندان عرضه کند؛

  29.    سراغ صاحبان منصب نرود؛ اگر برای جامعه و بسط علم مفید بود، دعوت بعضی از آن‌ها را بپذیرد؛

  30.    کسی که بعضاً به دانشگاه سر می‌زند، به معنای دقیق علمی کلمه نمی‌تواند استاد دانشگاه باشد.

   

 • نظرات() 
 • یکشنبه 29 شهریور 1394

   

   

  متن اعلامیه جهانی حقوق بشر
  این «اعلامیه جهانی حقوق بشر» را به عنوان یک استانده ی مشترک و دستاورد تمامی ملل و ممالک اعلان میکند تا هر انسان و هر عضو جامعه با به خاطرسپاری این «اعلامیه»، به جد در راه یادگیری و آموزش آن در جهت ارتقای حرمت برای چنین حقوق و آزادیهایی بکوشد و برای اقدامهای پیشبرنده در سطح ملی و بین المللی تلاش کند تا [همواره] بازشناسی مؤثر و دیده بانی جهانی [این حقوق ] را چه در میان مردمان «ممالک عضو» و چه در میان مردمان قلمروهای زیر فرمان آنها [تحصیل و] تأمین نماید.  ماده ی ۱

  تمام ابنای بشر آزاد زاده شده و در حرمت و حقوق با هم برابرند. عقلانیت و وجدان به آنها ارزانی شده و لازم است تا با یکدیگر برادرانه رفتار کنند.

  ماده ی ۲

  همه انسانها بی هیچ تمایزی از هر سان که باشند، اعم از نژاد، رنگ، جنسیت، زبان، مذهب، عقاید سیاسی یا هر عقیده ی دیگری، خاستگاه اجتماعی و ملی، [وضعیت] دارایی، [محل] تولد یا در هر جایگاهی که باشند، سزاوار تمامی حقوق و آزادیهای مصرح در این «اعلامیه»اند. به علاوه، میان انسانها بر اساس جایگاه سیاسی، قلمروقضایی و وضعیت بین المللی مملکت یا سرزمینی که فرد به آن متعلق است، فارغ از اینکه سرزمین وی مستقل، تحت قیمومت، غیرخودمختار یا تحت هرگونه محدودیت در حق حاکمیت خود باشد، هیچ تمایزی وجود ندارد.

  ماده ی ۳

  هر فردی سزاوار و محق به زندگی، آزادی و امنیت فردی است.

  ماده ی ۴

  هیچ احدی نباید در بردگی یا بندگی نگاه داشته شود: بردگی و داد و ستد بردگان از هر نوع و به هر شکلی باید باز داشته شده و ممنوع شود.

  ماده ی ۵

  هیچ کس نمی بایست مورد شکنجه یا بیرحمی و آزار، یا تحت مجازات غیرانسانی و یا رفتاری قرارگیرد که منجر به تنزل مقام انسانی وی گردد.

  ماده ی ۶

  هر انسانی سزاوار و محق است تا همه جا در برابر قانون به عنوان یک شخص به رسمیت شناخته شود.

  ماده ی ۷

  همه در برابر قانون برابرند و همگان سزاوار آن اند تا بدون هیچ تبعیضی به طور برابر در پناه قانون باشند. همه انسانها محق به پاسداری و حمایت در برابر هرگونه تبعیض که ناقض این «اعلامیه» است. همه باید در برابر هر گونه عمل تحریک آمیزی که منجر به چنین تبعیضاتی شود، حفظ شوند.

  ماده ی ۸

  هر انسانی سزاوار و محق به دسترسی مؤثر به مراجع دادرسی از طریق محاکم ذیصلاح ملی در برابر نقض حقوق اولیه ای است که قوانین اساسی یا قوانین عادی برای او برشمرده و به او ارزانی داشته اند.

  ماده ی ۹

  هیچ احدی نباید مورد توقیف، حبس یا تبعید خودسرانه قرار گیرد.

  ماده ی ۱۰

  هر انسانی سزاوار و محق به دسترسی کامل و برابر به دادرسی آشکار و عادلانه توسط دادگاهی بیطرف و مستقل است تا در برابر هر گونه اتهام جزایی علیه وی، به حقوق و تکالیف وی رسیدگی کند.

  ماده ی ۱۱

  ۱. هر شخصی متهم به جرمی کیفری، سزاوار و محق است تا زمان احراز و اثبات جرم در برابر قانون، در محکمه ای علنی که تمامی حقوق وی در دفاع از خویشتن تضمین شده باشد، بیگناه تلقی شود.

  ۲. هیچ احدی به حسب ارتکاب هرگونه عمل یا ترک عملی که مطابق قوانین مملکتی یا بین المللی، در زمان وقوع آن، حاوی جرمی کیفری نباشد، نمیبایست مجرم محسوب گردد. همچنین نمی بایست مجازاتی شدیدتر از آنچه که در زمان وقوع جرم [در قانون] قابل اعمال بود، بر فرد تحمیل گردد.

  ماده ی ۱۲

  هیچ احدی نمیبایست در قلمرو خصوصی، خانواده، محل زندگی یا مکاتبات شخصی، تحت مداخله [و مزاحمت] خودسرانه قرار گیرد. به همین سیاق شرافت و آبروی هیچکس نباید مورد تعرض قرار گیرد. هر کسی سزاوار و محق به حفاظت قضایی و قانونی در برابر چنین مداخلات و تعرضاتی است.

  ماده ی ۱۳

  ۱. هر انسانی سزاوار و محق به داشتن آزادی جابه جایی [حرکت از نقطه ای به نقطه ای دیگر] و اقامت در [در هر نقطه ای] درون مرزهای مملکت است. ۲. هر انسانی محق به ترک هر کشوری، از جمله کشور خود، و بازگشت به کشور خویش است.

  ماده ی ۱۴

  ۱. هر انسانی سزاوار و محق به پناهجویی و برخورداری از پناهندگی در کشورهای پناه دهنده در برابر پیگرد قضایی است.

  ۲. چنین حقی در مواردی که پیگرد قضایی منشأیی غیرسیاسی داشته باشد و یا نتیجه ارتکاب عملی مغایر با اهداف و اصول «ملل متحد» باشد، ممکن است مورد استناد قرار نگیرد.

  ماده ی ۱۵

  ۱. هر انسانی سزاوار و محق به داشتن تابعیتی [ملیتی] است.

  ۲. هیچ احدی را نمی بایست خودسرانه از تابعیت [ملیت] خویش محروم کرد، و یا حق تغییر تابعیت [ملیت] را از وی دریغ نمود.

  ماده ی ۱۶

  ۱. مردان و زنان بالغ، بدون هیچ گونه محدودیتی به حیث نژاد، ملیت، یا دین حق دارند که با یکدیگر زناشویی کنند و خانواده ای بنیان نهند. همه سزاوار و محق به داشتن حقوقی برابر در زمان عقد زناشویی، در طول زمان زندگی مشترک و هنگام فسخ آن هستند.

  ۲. عقد ازدواج نمیبایست صورت بندد مگر تنها با آزادی و رضایت کامل همسران که خواهان ازدواجند.

  ۳. خانواده یک واحد گروهی طبیعی و زیربنایی برای جامعه است و سزاوار است تا به وسیله ی جامعه و «حکومت» نگاهداری شود.

  ماده ی ۱۷

  ۱. هر انسانی به تنهایی یا با شراکت با دیگران حق مالکیت دارد.

  ۲. هیچ کس را نمی بایست خودسرانه از حق مالکیت خویش محروم کرد.

  ماده ی ۱۸

  هر انسانی محق به داشتن آزادی اندیشه، وجدان و دین است؛ این حق شامل آزادی دگراندیشی، تغییر مذهب [دین]، و آزادی علنی [و آشکار] کردن آئین و ابراز عقیده، چه به صورت تنها، چه به صورت جمعی یا به اتفاق دیگران، در قالب آموزش، اجرای مناسک، عبادت و دیده بانی آن در محیط عمومی و یا خصوصی است.

  ماده ی ۱۹

  هر انسانی محق به آزادی عقیده و بیان است؛ و این حق شامل آزادی داشتن باور و عقیده ای بدون [نگرانی] از مداخله [و مزاحمت]، و حق جستجو، دریافت و انتشار اطلاعات و افکار از طریق هر رسانه ای بدون ملاحظات مرزی است.

  ماده ی ۲۰

  ۱. هر انسانی محق به آزادی گردهمایی و تشکیل انجمنهای مسالمت آمیز است.

  ۲. هیچ کس نمی بایست مجبور به شرکت در هیچ انجمنی شود.

  ما

 • نظرات() 
 • شنبه 28 شهریور 1394

   

  تاریخ انتشار: ۰۹:۲۷ - ۲۸ شهریور ۱۳۹۴ - 19 September 2015

  صفحه نخست » سیاست خارجی

  جرمی کوربین و محمد جواد ظریف (عکس)

  عصر ایران - جرمی کوربین رهبر جدید حزب کارگر بریتانیا در سفر ژانویه 2014 یک هیات پارلمانی بریتانیا به تهران و در دیدار با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران. کوربین از سال 1983 یکی از اعضای مجلس عوام بریتانیا است.

  کوربین هفته گذشته و با رایی تاریخی (نزدیک به 60 درصد) در کنگره سراسری حزب کارگر به عنوان رهبر جدید این حزب انتخاب شد. او دیدگاه هایی به شدت چپگرایانه دارد و در سیاست خارجی یکی از منتقدان جدی رژیم اسراییل است.

  جرمی کوربن و محمد جواد ظریف (عکس)

   

 • نظرات() 
 • شنبه 28 شهریور 1394

  خطر هوای سرد برای بیماران قلبی

  وجود این استخرهای خونی می‌تواند منجر به تشکیل لخته‌های خونی شود؛ این لخته‌ها از قلب به سمت مغز حرکت کرده و موجب سکته مغزی می‌شوند.

  پژوهش جدید محققان تایوانی نشان می‌دهد بیماران مبتلا به فیبریلاسیون دهلیزی (AF) یا ضربان نامنظم قلب در معرض خطر سکته مغزی ناشی از هوای سرد قرار دارند.

  فیبریلاسیون دهلیزی شایع‌ترین آریتمی پایدار قلبی است که خطر سکته مغزی ایسکمیک را چهار برابر افزایش می‌دهد.

  به گفته محققان، طی فیبریلاسیون دهلیزی، فعالیت الکتریکی دهلیز چپ دچار اختلال و منجر به استاز (گرفتگی) خون در دهلیز می‌شود.

  وجود این استخرهای خونی می‌تواند منجر به تشکیل لخته‌های خونی شود؛ این لخته‌ها از قلب به سمت مغز حرکت کرده و موجب سکته مغزی می‌شوند.

  میزان بالایی از مرگ و میر ناشی از انفارکتوس میوکارد، سکته مغزی و نارسایی احتقانی قلب، بیشتر در فصول زمستان و پاییز گزارش شده است.

  سطح فیبرینوژن پلاسما و فاکتور لخته‌کننده VII بیشتر در زمستان به عنوان مکانیزمی ممکن و قابل وقوع نیز گزارش شده است.

  نتایج این پژوهش در کنگره انجمن قلب اروپا مطرح شد.

   

 • نظرات() 
 • شنبه 28 شهریور 1394


  خودکشی دسته‌جمعی خانوادۀ ثروتمند آمریکایی

  روزنامه آمریکایی از پیدا شدن جنازه اعضای یک خانواده آمریکایی که در ویلایی بزرگ در ایالت مینه سوتا به طور دسته جمعی اقدام به خودکشی کرده بودند، خبر داد.

    شریان نیوز:  "استار تریبون" خاطرنشان کرد: جنازه صاحب منزل برایان 45 ساله و همسرش کارن شرت 48 ساله و سه فرزندشان کول 17 ساله، مادیسون 15 ساله و بروکلین 14 ساله در منزل شان مشرف بر دریاچه مینتونکا در ایالت مینه سوتا یافت شده است.

  روزنامه مزبور افزود: خانه آنها در روستای کوچک گرین وود قرار داد که جمعیت آن 100 نفر است و بر کرانه دریاچه مینتونکا واقع شده و تقریبا 20 مایل با شهر منیاپلیس بزرگ ترین شهر مینه سوتا فاصله دارد. خانه آنها از 5 اتاق خواب، سه سرویس و پارکینگی با گنجایش 8 خودرو تشکیل شده است.

  پلیس ایالتی در گفت وگو با روزنامه استار تریبون توضیح داد: پس از گذشت چند روز از شنیده نشدن هیچ صدایی از خانه و دیده نشدن هیچکس در آن و غیبت فرزندان در مدرسه، نیروهای پلیس صبح پنجشنبه به این ویلا رفتند و جنازه افراد خانواده در نقاط مختلف این منزل مجلل که قیمت آن دو میلیون دلار آمریکایی تخمین زده می شود، یافت شد.
   

   

 • نظرات() 
 • چهارشنبه 25 شهریور 1394

  نایب رئیس کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس درگفتگو با قدس آنلاین:

   

  مربیان پیش دبستانی‌ها وشرکتی‌ اولویت استخدام درآموزش وپرورش هستند/جذب بازنشسته تخلف است

   

  قدس انلاین-سیدحبیب قاانی:نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: قانون«بکارگیری مربیان پیش‌دبستانی و نیروهای شرکتی به صورت حق‌التدریس» در تمام نقاط کشورلازم الاجراست.

   

  جبارکوچکی نژاد درگفتگو باقدس آنلاین بابیان این مطلب اظهار داشت: قانون«بکارگیری مربیان پیش‌دبستانی و نیروهای شرکتی به صورت حق‌التدریس» مراحل تصویب خود را طی کرده وبا نظر موافق شورای نگهبان به دولت ابلاغ شده است و از زمان تصویب لازم الاجرا است.

  نایب رئیس دوم کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس با اشاره به اینکه مراکز آموزش و پرورش حق استفاده مجدد از بازنشستگان را به منظور تامین نیاز حق‌التدریسی خود ندارند افزود:نیروهای پیش دبستانی وخرید خدمتی(شرکتی)که شرایط احراز را دارند دراولویت استخدام در وزارت آموزش وپرورش هستند و این وزارتخانه تعهد داده این نیروهای را ساماندهی نماید.

  وی با اعلام اینکه جذب نیروی بازنشسته بصورت حق التدریس تخلف می باشد گفت:تمامی نیروهای پیش دبستانی وشرکتی بصورت حق التدریس جذب می شوند و وزراتخانه هیچ مشکل بودجه ایی در این خصوص ندارد.

  کوچکی نژاد با اشاره به اینکه آموزش‌وپرورش در بخش آموزش ابتدایی و فنی‌وحرفه‌ای به نیروی انسانی نیاز دارد، گفت:‌ استخدام ۵هزار نیرو در آموزش‌وپرورش باید از میان نیروهای پیش دبستانی و شرکتی باشد.

  وی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش برای سال تحصیلی جدید به بیش از ۳۰ هزار نیرو نیاز دارد، اظهار داشت:‌ این نیروها به ویژه در بخش ابتدایی و هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای مورد نیاز هستند.

  نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ادامه داد:‌ مطابق قانون مصوب مجلس، آموزش و پرورش هر زمان که به نیروی انسانی نیاز دارد، اگر از میان نیروهای پیش دبستانی و شرکتی بتواند نیروها را تامین کند، موظف است تا اقدام به جذب این افراد کند.

  عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در تشریح شروط قانونی این مصوبه گفت:  با توجه به قانون تعیین و تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریسی و آموزش‌یاران نهضت سوادآموزی، وزارت آموزش‌و‌پرورش مکلف است مربیان پیش‌دبستانی و نیروهای خرید خدمات آموزشی را که با آموزش و پرورش همکاری داشته‌اند، در جهت تأسیس نیروی حق‌التدریس با توجه به رشته تحصیلی (حداقل کاردانی)، جنسیت، نیاز منطقه‌ای و سنوات همکاری با آموزش و پرورش به کار گیرد. بار مالی ناشی از این امر در حد سقف حق‌التدریس سالانه از محل حق‌التدریس کارکنان رسمی آموزش و پرورش و خروج بازنشستگان تأمین می‌شود؛ بدیهی است به کارگیری این نیروها الزامی برای استخدام رسمی نیست. این قانون از تاریخ اول مهر ۱۳۹۴ لازم‌الاجرا است.

  خبر ۲۴ شهریور ۹۴ –  مربیان پیش دبستانی‌ها وشرکتی‌ اولویت استخدام درآموزش وپرورش هستند 

  قدس آنلاین :جبارکوچکی نژاد درگفتگو باقدس آنلاین بابیان این مطلب اظهار داشت: قانون«بکارگیری مربیان پیش‌دبستانی و نیروهای شرکتی به صورت حق‌التدریس» مراحل تصویب خود را طی کرده وبا نظر موافق شورای نگهبان به دولت ابلاغ شده است و از زمان تصویب لازم الاجرا است.

  نایب رئیس دوم کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس با اشاره به اینکه مراکز آموزش و پرورش حق استفاده مجدد از بازنشستگان را به منظور تامین نیاز حق‌التدریسی خود ندارند افزود:نیروهای پیش دبستانی وخرید خدمتی(شرکتی)که شرایط احراز را دارند دراولویت استخدام در وزارت آموزش وپرورش هستند و این وزارتخانه تعهد داده این نیروهای را ساماندهی نماید.
  وی با اعلام اینکه جذب نیروی بازنشسته بصورت حق التدریس تخلف می باشد گفت:تمامی نیروهای پیش دبستانی وشرکتی بصورت حق التدریس جذب می شوند و وزراتخانه هیچ مشکل بودجه ایی در این خصوص ندارد.
  کوچکی نژاد با اشاره به اینکه آموزش‌وپرورش در بخش آموزش ابتدایی و فنی‌وحرفه‌ای به نیروی انسانی نیاز دارد، گفت:‌ استخدام
  ۵هزار نیرو در آموزش‌وپرورش باید از میان نیروهای پیش دبستانی و شرکتی باشد.
  وی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش برای سال تحصیلی جدید به بیش از
  ۳۰ هزار نیرو نیاز دارد، اظهار داشت:‌ این نیروها به ویژه در بخش ابتدایی و هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای مورد نیاز هستند.
  نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ادامه داد:‌ مطابق قانون مصوب مجلس، آموزش و پرورش هر زمان که به نیروی انسانی نیاز دارد، اگر از میان نیروهای پیش دبستانی و شرکتی بتواند نیروها را تامین کند، موظف است تا اقدام به جذب این افراد کند.
  عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در تشریح شروط قانونی این مصوبه گفت: با توجه به قانون تعیین و تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریسی و آموزش‌یاران نهضت سوادآموزی، وزارت آموزش‌و‌پرورش مکلف است مربیان پیش‌دبستانی و نیروهای خرید خدمات آموزشی را که با آموزش و پرورش همکاری داشته‌اند، در جهت تأسیس نیروی حق‌التدریس با توجه به رشته تحصیلی (حداقل کاردانی)، جنسیت، نیاز منطقه‌ای و سنوات همکاری با آموزش و پرورش به کار گیرد. بار مالی ناشی از این امر در حد سقف حق‌التدریس سالانه از محل حق‌التدریس کارکنان رسمی آموزش و پرورش و خروج بازنشستگان تأمین می‌شود؛ بدیهی است به کارگیری این نیروها الزامی برای استخدام رسمی نیست. این قانون از تاریخ اول مهر
  ۱۳۹۴ لازم‌الاجرا است.

   

 • نظرات() 
 • چهارشنبه 25 شهریور 1394

   

  روحانی: ایران حامی خشونت و ترور نیست بلکه ما سربازان بزرگ ایجاد آرامش، ثبات و صلح هستیم

   

  رییس جمهوری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را نگاهبان انقلاب و دستاوردهای آن دانست و با تاکید بر اینکه نیروهای مسلح مردمی، بر هر قدرتی چیره خواهد شد، گفت: امروز هیچ ابرقدرتی قادر نیست برای جمهوری اسلامی تصمیم بگیرد و ما هم اجازه چنین اقدامی را نخواهیم داد.
  به گزارش شفقنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز سه‌شنبه در بیست و یکمین مجمع سراسری فرماندهان و مسئولین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، با بیان اینکه قدم به قدم باید پایه های استقلال، آزادی های مشروع و مبانی نظام جمهوری اسلامی را مستحکم کنیم، اظهارداشت: موفقیت در مذاکرات هسته‌ای، حاصل اقتدار دفاعی و دیپلماتیک بود.

  رییس جمهوری خاطرنشان کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و دیگر نیروهای مسلح کشورمان در طول سالهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی و در مقاطع مختلف، رسالت و مسوولیت بسیار بزرگ و سنگینی را در حفظ انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن از جمله استقلال، نظام جمهوری اسلامی و تمامیت ارضی کشور داشته‌اند و قطعاً ایفای موفق این مسئولیت‌ها جز در سایه وحدت، اتحاد و یگانگی و پیروی از فرامین رهبر معظم انقلاب اسلامی و عمل به قانون اساسی مقدور نبود.

  رییس شورای عالی امنیت ملی با بیان این که پاسداری از انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن به تنهایی بر عهده هیچ یک از نهادهای نظام جمهوری اسلامی قرار داده نشده است، اظهار داشت: درست است که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نگاهبان انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن معرفی شده اما عین این وظیفه برای نمایندگان مجلس، شورای عالی امنیت ملی، ارتش جمهوری اسلامی و سایر نهادها هم تعریف شده و مطابق قانون اساسی همه نهادهای نظام جمهوری اسلامی موظف به حراست و پاسداری از دستاوردهای انقلاب اسلامی هستند.

  رییس جمهوری، وظایف نهادها در نظام جمهوری اسلامی را به دو دسته خاص و عام تقسیم و تصریح کرد: اگر می‌خواهیم نهادهای مختلف در ایفای وظایف عمومی خود که بالاترین آنها پاسداری از انقلاب اسلامی است موفق باشند نباید فراموش کنیم که عمل به این وظایف به شکل صحیح و موفق، فقط و فقط در صورتی ممکن است که همه در کنار هم بوده، همکاری کرده و هم‌افزایی کنیم و هیچ کس خود را جدا از دیگران نپندارد.

  دکتر روحانی ادامه داد: در نظام پرافتخاری مثل جمهوری اسلامی ایران که پایه آن بر مبنای یک نهضت اسلامی و خون شهیدان پایه‌گذاری شده نمی‌توان بین انقلاب اسلامی و ثمره آن که نظام جمهوری اسلامی است فاصله‌ای قائل شد و چنان که امام راحل فرمودند «حفظ نظام از اوجب واجبات است» بالاترین وظیفه ما حفظ نظام جمهوری اسلامی است که از انقلاب اسلامی جدا نیست.

  رییس جمهوری خاطرنشان ساخت: ما یک انقلاب، یک مسیر و یک نظام داریم و نظام جمهوری اسلامی، محصول همان انقلاب اسلامی است که شعارش استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی بوه و هست؛ استقلال به معنای وسیع آن در حوزه سیاسی، ‌اقتصادی، فرهنگی و البته امنیتی و جمهوری اسلامی توأم با همه آزادی‌های مشروع.

  دکتر روحانی با بیان این که باید قدم به قدم به سمت تحقق کامل همه این اهداف پیش برویم ، گفت: امروز به جرأت می‌توانیم ادعا کنیم که در عرصه سیاسی به استقلال صد درصد رسیده‌ایم اما در حوزه‌های علمی و اقتصادی اگرچه استقلال کسب کرده‌ایم ولی برای تحکیم آن باید قدم‌های بیشتری برداریم.

  رییس جمهوری با اشاره به اینکه دیگر وضعیتی که یک قدرت خارجی برای ملت ما تصمیم‌ بگیرد و حاکمی مستبد، مزدور و دست نشانده بر مردم حکومت کند به طور کامل از بین رفته، گفت: ما اجازه تکرار چنین وضعیتی را نخواهیم داد اما در عین حال استقلال ابعاد دیگری هم دارد. استقلال کامل به این معناست که در صحنه جهانی هم بتوانیم آنچه مصالح و منافع ماست به کرسی بنشانیم.

  دکتر روحانی اضافه کرد: استقلال واقعی یعنی این که ما در منطقه خودمان یک بازیگر مؤثر بوده و منافع خودمان، دوستانمان و سایر مسلمانان را پیگیری کنیم. اگر در فروش نفت خودمان در بازارهای جهانی با مشکل مواجه باشیم این با استقلال به معنای کامل خود تعارض دارد.

  رییس جمهوری ادامه داد: درست است که ما تحریم‌های قدرت‌های بزرگ را ظالمانه می‌دانیم و آنها را نپذیرفته‌ایم اما متأسفانه دیگران و حتی کشورهای دوست ما به این تحریم‌ها عمل کردند پس ضروری است که ما بتوانیم استقلال خودمان را به طور کامل بر صحنه جهانی بروز دهیم. انقلابی بودن به این معنا نیست که ما در سخن و بیان انقلابی حرف بزنیم اما در مقام عمل نتوانیم چنانکه شایسته است از منافع ملت و کشور دفاع کنیم. شکستن و زیر پا گذاشتن تحریم‌های ظالمانه، اقدامی انقلابی است.

  دکتر روحانی با تأکید بر این که باید بتوانیم با قدرت منطق، استدلال و دیپلماسی و با تکیه بر اتحاد و وحدت ملت، تحریم‌های ظالمانه را زیر پا بگذاریم ، اظهار داشت: نمی‌گویم تحریم‌های ظالمانه قدرت‌های بزرگ را می‌شود یک شبه لغو کرد اما ما در مقام عمل با همت ملت، دلاوری‌های نیروهای مسلح، هدایت‌های رهبری شجاع و ایستادگی و مقاومت، توانستیم این کار را سامان دهیم. در عرصه دفاع از کشور این که فقط به دیپلماسی تکیه بکنیم یا فقط به قدرت نظامی یا قدرت نرم یا سخت کافی نیست و برای موفقیت و پیروزی باید همه در کنار هم باشیم و از همه مؤلفه‌های قدرت خود بهره‌ بگیریم.

  رییس جمهوری با اشاره به اینکه خدا کسانی را دوست دارد که در صف واحد مجاهده کنند و هر جا متحدتر بودیم، پیروزتر بوده ایم، گفت: پیروزی‌های غرور‌آفرین ما در دفاع مقدس منشأ در ایمان، توکل و توسل ملت و رزمندگان ما داشت.

  رییس شورای عالی امنیت ملی تصریح کرد: هیچ کس تردید ندارد که آنچه ملت ما را در دفاع مقدس پیروز کرد، وحدت و یکپارچگی ملت در سایه ایمان، توکل و توسل بود و امروز نیز روز وحدت و اتحاد ملت ماست. فکر نکنیم چون در صحنه دیپلماسی در برابر شش قدرت بزرگ پیروزی بزرگی بدست آورده‌ایم و کسانی را که در شورای امنیت سازمان ملل متحد شش قطعنامه علیه ما تصویب کردند وادار کردیم به دست خودشان در همان شورا این قطعنامه‌ها را لغو کنند، پس مشکلات تمام شده است، دشمنان ما به انتظار پایان انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی نشسته‌اند که البته حتماً و بی‌تردید این آرزو را به گور خواهند برد.

  دکتر روحانی که این بخش از سخنانش با تکبیر حضار همراه شد با طرح این سؤال که آیا می‌توانیم در وضعیتی که مسلمانان در عراق، سوریه، یمن، بحرین، لبنان، پاکستان، افغانستان و شمال آفریقا با توطئه دشمن مورد کشتار بی‌رحمانه واقع می‌شوند دست روی دست بگذاریم و خواب راحت داشته باشیم؟، خاطرنشان ساخت: آیا قابل قبول است که امروز صهیونیست‌ها که یک عده مزدور را به نام جهاد بر مردم در کشوری مثل عراق مسلط کرده‌اند روزهای راحت خود را در دل جشن بگیرند؟ منافع اقدامات این تروریست‌ها فقط به صهیونیست‌ها، مستکبرین و قلدران عالم می‌رسد و ضرر آن متوجه اسلام است و چهره اسلام را مخدوش می‌کند و آیا ما می‌توانیم در برابر این وضعیت سکوت کنیم؟

  رییس جمهوری با تأکید بر اینکه همه باید دست به دست هم دهیم و از همه ابزارهای ممکن از جمله دیپلماسی در سازمان ملل متحد برای مقابله با این وضعیت بهره بگیریم، گفت: باید همانطور که قطعنامه جهان عاری از خشونت وافراط را با قدرت در سازمان ملل متحد به تصویب رساندیم استیفای حقوق ملت‌مان و دوستانمان را پیگیری کنیم. دولت یازدهم به نمایندگی از ملت ایران با بهره‌گیری از دیپلماسی، قطعنامه جهان عاری از خشونت و افراطی‌گری را با قدرت به تصویب رساند و دیدیم کسانی که سالها ایران را حامی خشونت و ترور معرفی می‌کردند چه ضربه محکمی از ناحیه تصویب این قطعنامه خوردند.

  دکتر روحانی در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه نجات عراق از تروریست‌ها، نتیجه حضور ایران در کنار ملت و دولت عراق بود، اظهار داشت: از سوی دیگر وقتی داعش با سودای تسلط بر بغداد و کربلا به عراق حمله کرد آن قدرتی که به دفاع و حمایت و کمک به ملت عراق و دولت برخاست جمهوری اسلامی ایران بود. ما هم با اتکا به توان دیپلماسی و هم با بهره‌گیری از بازوی نظامی خود به دنیا ثابت کردیم که ایران حامی خشونت و ترور نیست بلکه ما سربازان بزرگ ایجاد آرامش، ثبات و صلح نه تنها در ایران بلکه در منطقه و برای همسایگان‌مان و مسلمانان هستیم.

  رییس جمهوری با تأکید بر اینکه این وحدت، اتحاد و یکپارچگی همه ماست که می‌تواند پشت دشمن را بلرزاند، افزود: ما امروز در حال برداشتن آخرین قدم‌های توافق با دنیا هستیم و به حول و قوه الهی تقریباً از تحریم‌ها عبور کرده‌ایم. ما تسلیم را نپذیرفتیم بلکه به توافقی برد – برد رسیدیم که به نفع همه جهانیان است. ما نپذیرفتیم که در ایران غنی‌سازی نباشد بلکه بالاتر از آن حق غنی‌سازی در ایران را رسمیت بخشیدیم و طرف‌های مذاکره خود را مجبور کردیم که با تصویب قطعنامه‌ای در شورای امنیت سازمان ملل متحد آن را رسمیت بخشند و باز هم بالاتر از اینها توانستیم این حق را استیفا کنیم که ایران علاوه بر اینها بتواند در تجارت صنعت غنی سازی حضور داشته باشد.

  دکتر روحانی ادامه داد: در حالی که تا چندی پیش می‌گفتند ایران نباید رآکتور آب سنگین داشته باشد امروز حقی حتی بالاتر از آن برای ایران قائل شده‌اند و قرار شده است رآکتوری مدرن‌تر با مشارکت چین و یکی دیگر از کشورهای ۱+۵ در ایران ساخته شود و مجموعه فردو که قرار بود حتی نامی از آن نیز باقی نماند، با بیش از ۱۰۰۰ سانتریفیوژ به عنوان یک مرکز تحقیقاتی در حال فعالیت است و باقی خواهد ماند.

  رییس جمهوری اظهار داشت: همه ما در کنار یکدیگر و تحت هدایت مقام معظم رهبری این پیروزی را بدست آورده‌ایم اما باید این نکته را در نظر داشته باشیم که حصول این پیروزی پایان راه نیست.

  دکتر روحانی اضافه کرد: اگر کسی فکر کند که دشمنی دشمن تمام شده و دیگر توطئه‌ای علیه ایران و منطقه در کار نخواهد بود این ساده‌انگاری است. باید همه دست در دست هم در مسیر استحکام بیشتر این انقلاب و نظام گام برداریم و بدانیم که استحکام بیشتر این نظام در گرو قدرت صرف نیست بلکه این اقتدار به عنوان قدرت مشروع و قدرتی در چارچوب قانون و خواست ملت است که به استحکام بیش از پیش نظام جمهوری اسلامی می‌انجامد.

  رییس جمهوری تصریح کرد: نیروهای مسلحی که در کنار مردم قرار می‌گیرند و مردم به آنها افتخار می‌کنند جاودان مانده و می‌تواند در برابر هر دشمنی هر قدر هم که قوی باشد پیروز شود و ما نیروهای مسلحی می‌خواهیم که در چارچوب انقلاب، اسلام و خواست مردم باشد و در یک کلام در چارچوب مردم‌سالاری دینی باشد که همین مردم‌سالاری دینی است که می‌تواند ما را به اوج برساند.

  دکتر روحانی در ادامه سخنان خود با بیان این که امروز و بعد از برجام و رفع تحریم‌ها کشور نیاز به یک حرکت بزرگ دارد، گفت: دشمن ما تنها صهیونیست‌ها، آمریکا و تروریست‌ها نیستند بلکه ما دشمنانی به نام ریزگردها، کم‌آبی، بیکاری، رکود، تورم و سست شدن اخلاق و ایمان در جامعه داریم که برای جامعه بسیار خطرناک هستند و باید بر آنها هم فائق شویم.

  رییس جمهوری افزود: اعتیاد و طلاق دشمنان خطرناک استقلال کشور و نظام جمهوری اسلامی هستند و دولت از همه و به ویژه نیروهای مسلح درخواست دارد تا طبق اصل ۱۴۷ قانون اساسی که تصریح دارد نیروهای مسلح باید در شرایط صلح به دولت در سازندگی کشور کمک کنند درخواست کمک داریم تا بر این مشکلات فائق آییم.

  دکتر روحانی با بیان این که دولت از نیروهای مسلح درخواست دارد که در اجرای اقتصاد مقاومتی به دولت کمک کنند، اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی یعنی اقتصاد بازدارنده و کشور باید همانطور که امروز در عرصه نظامی به گونه‌ای بازدارندگی ایجاد کرده که دشمنان ما حتی تصور حمله به ایران را از ذهن نمی‌گذرانند ، باید در عرصه اقتصادی نیز به سطحی از بازدارندگی برسد که دشمن احساس کند تحریم ایران و عدم همکاری در عرصه اقتصادی با ایران به ضرر خودش است و ایران از این لحاظ آسیب ناپذیر است.

  رییس جمهوری تصریح کرد: سپاه، بسیج، ارتش و نیروهای انتظامی به عنوان فرزندان ملت باید به دولت و مردم در تولید و سازندگی و رشد اقتصادی کمک کنند و اساساً ستاد اقتصاد مقاومتی برای آن تشکیل شده است که بتواند کمک همه نهادها و نیروهای نظام را در مسیر اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بکار بگیرد و دولت از همه نهادها و از جمله نیروهای مسلح و بویژه سپاه و بسیج می‌خواهد که به ما در ایجاد یک نشاط بزرگ اقتصادی در کشور کمک کنند.

  دکتر روحانی بیکاری را بزرگترین تهدید امروز کشور نام برد و خاطرنشان ساخت: اشتغال بدون رونق اقتصادی ایجاد نمی‌شود و همه باید به ایجاد رونق اقتصادی در کشور کمک کنیم تا ایرانی آبادتر، توسعه یافته‌تر، امن‌تر و باثبات‌تر از گذشته ساخته و در منظر جهانیان قرار دهیم تا در برابر خون شهدا، روح امام (ره)، ارواح ائمه هدی و حضرت ولی عصر (عج) شرمنده نباشیم.

  رییس جمهوری در ابتدای سخنان خود نیز حضور در جمع فرماندهان و مسوولان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در آستانه فرارسیدن هفته دفاع مقدس و همچنین صدور فرمان امام خمینی (ره) مبنی بر تشکیل نیروهای سه‌گانه سپاه ، فرصتی مغتنم برشمرد.

  دکتر روحانی در بدو ورود به محل برگزاری این گردهمایی به طور رسمی مورد استقبال قرار گرفته و پس از ادای احترام به مقام شامخ شهدا از یگان پرچم و تشریفات حاضر سان دید.

   

 • نظرات() 
 • چهارشنبه 25 شهریور 1394

  ترکان: شبکه‌ دلالی سیستم کشور را نجس کرده‌ است مطلب ویژه

  این مورد را ارزیابی کنید

  (0 رای‌ها)

   

  تجارت پرس:مشاور ارشد رئیس‌جمهور می‌گوید، پس از اعمال تحریم‌ها، خودِ دولت فراخوانی برای راه‌اندازی دوباره شبکه دلالی داده است. به گفته او احتمال ترور بابک زنجانی در زندان وجود دارد تا مبادا اطلاعات درباره دلالان اصلی را بروز دهد.

  به گزارش تجارت پرس؛اکبر ترکان مشاور عالی رئیس جمهوری ایران و دبیر شورای عالی مناطق آزاد در گفت‌وگو با سایت جماران گفته سیستم دلالی در تمام کشور نفوذ کرده است.
  ترکان اذعان کرده که پس از سال‌ها کوشش برای پاک شدن نظام تجارت خارجی ایران از فساد دلالی، پس از اعمال تحریم‌ها خود دولت فراخوانی برای راه‌اندازی دوباره شبکه دلالی داده است.
  به گفته مشاور عالی رئیس جمهور، استفاده از دلال‌ها برای جابه‌جایی پول نفت و حمل و نقل کالا گریزناپذیر بود چرا که خرید مستقیم و گشایش اعتبار امکان نداشت.
  او افزود: «دلالانی که وزارت اطلاعات و دستگاه‌های نظارتی به دنبال نابودی آنها بودند، مشروعیت پیدا کردند و در جریان معاملات قرار گرفتند که فساد آن غیرقابل ‌محاسبه است


  "احتمال ترور بابک زنجانی در زندان"


  اکبر ترکان، بابک زنجانی را یک حلقه از زنجیر دلالی در زمان تحریم دانسته و می‌گوید: «بابک زنجانی یک آدم نیست، یک جریان است. مگر به قول آقای زنگنه ممکن است میلیاردها دلار نفت خام را تحویل یک آدم یک‌لاقبا بدهند؟ این یک زنجیره‌ای است که از داخل کشور ما شروع می‌شود و تا خارج امتداد می‌یابد. این زنجیره کشف نشده است؛ یعنی فردی به نام بابک زنجانی همه چیز نیست
  مشاور رئیس‌جمهور به همین دلیل اظهار می‌کند که تمام تلاش دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی ایران این است که بابک زنجانی را در زندان از بین نبرند چرا که اگر او از دست برود "همه این زنجیره گم و گور می‌شود".

  خواندن 34 دفعه

  محتوای بیشتر در این بخش: « بر

   

 • نظرات() 
  • تعداد صفحات :5
  • 1  
  • 2  
  • 3  
  • 4  
  • 5  

  آخرین پست ها


  نویسندگان  آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :


  شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic