سایت استاد ناصری

دوشنبه 30 فروردین 1395

 

پاسخ "جالب" به اظهارات اخیر "سعید جلیلی" درباره برجام

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در نامه ای سرگشاده به اظهارات اخیر سعید جلیلی رئیس سابق تیم مذاكره كننده هسته ای در دانشگاه گیلان نسبت به برجام پاسخ داد.

 

به گزارش ایرنا، غلامعلی جعفرزاده نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در نامه ای سرگشاده به سعید جلیلی رییس سابق تیم مذاكره كننده هسته ای كه در اختیار خبرنگاران قرار گرفته، آورده است: از آنجا كه در روزهای اخیر با حضور در حوزه انتخابیه اینجانب و در جمع دانشگاهیان گیلان سخنانی از جنس سخن دیگر دوستان و همراهانتان بیان كرده‌اید، بر خود لازم می‌دانم تا به عنوان نماینده مردمی كه در انتخابات 92 و همچنین در انتخابات 94 با رای خود نشان داده‌‍‌اند كه كدام روش را ترجیح می‌دهند نكاتی را خدمتتان متذكر ‌‍شوم.

وی در این نامه می افزاید: آنچه پیش از هر چیز لازم است به یادتان بیاورم این است كه سخن شما مبنی بر اینكه اگر رئیس جمهور می‌بودید زیر برجام را امضا نمی‌كردید نه سخنی تازه است نه مایه تعجب. چرا كه اصولا آنچه باعث شد تا در انتخابات سال 92 مردم به راه و روشی كه دقیقا عكس خواسته شما بود رای دهند و راه دیگر انتخاب كنند همین آگاهی مردم به روشی بود كه حالا بار دیگر بر آن تاكید كرده‌اید

این نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه داده است: اما اینكه امروز در شرایطی كه مردم پس از سه سال مذاكره نفس گیر، امیدوارانه چشم به آینده‌ای دوخته‌اند كه در سایه توافق حاصل شده ، شاهد زدوده شدن تدریجی آثار تحریم‌ها وقعطنامه‌ها از زندگی خود باشند، چرا برخود لازم دیده‌اید بار دیگر به مردم یادآوری كنید اگر بزنگاه انتخاب، نام شما را روی برگه‌های رای می‌نوشتند، چه سرنوشتی در انتظار ملت و مملكت بود؟ سوالی كه پاسخ آن را هیچ‌كس نمی‌داند!

در ادامه این نامه آمده است: در سخنان خود پرسیده‌اید كه چرا بعد از برداشته شدن تحریم‌ها و آغاز اجرای برجام تا كنون، سرمایه گذاری در ایران شروع نشده است؟! سوال خوبی است و البته در دل خود یك نكته مهم را دارد، در واقع شما نیز معتقد هستید كه راه عبور از مشكلات فعلی، سرمایه گذاری است و حالا من از شما می‌پرسم كه چه شرایطی و مسیر چه كسانی، سرمایه گذاران را از كشور ما دور كرد و سرمایه‌های آنها را به كشورهای همسایه سوق داد؟

این نامه می افزاید: واقعا گمان می‌‍ كنید راه افزایش سرمایه گذاری در كشور ادامه دادن مسیری بود كه در آن برای فروش نفت خود نیز مجبور بودیم پای بابك زنجانی‌ها را به معاملات نفتی كشور باز كنیم؟ آیا به سهم خود و دوستانتان در از دست رفتن امنیت سرمایه گذاری در ایران فكر كرده‌اید؟

در بخش دیگری از این نامه آمده است: آیا می‌توانید به كارهایی كه در دوره مسئولیت خود برای كاهش ریسك سرمایه گذاری و افزایش امنیت اقتصادی در ایران انجام داده‌اید اشاره كنید؟ آیا فكر نمی‌كنید شما هم در وضعیتی كه كشور به آن دچار شد مسئول هستید و حالیه باید به جای انتقاد از كسانی كه گام اول را برای حل مشكلات برداشته‌اند لااقل گامی در جهت جبران گذشته بردارید؟

این نامه می افزاید: اگر شما واقعا نگران سرمایه گذاری در كشور هستید لطفا بفرمایید تاثیر كارهایی نظیر حمله به سفارت عربستان در القای توهم ناامن بودن ایران را چطور ارزیابی می‌كنید؟

نماینده مردم رشت در ادامه این نامه بیان كرده است: بسیار بعید می‌دانم كه شما بدون اطلاع از آنچه در اثر مذاكرات 6 ساله شما و البته سیاست‌های داخلی دوستان و حامیان شما در دولت سابق بركشور گذشته بود، خود را به عنوان نامزد انتخابات ریاست جمهوری سال 92 معرفی كرده باشید. اما از آنجا كه سخنان اخیرتان به سخنان كسانی شباهت دارد كه نمی‌دانند و یا نمی‌خواهند بدانند كه در پایان دولت قبل كشور در آستانه رسیدن به چه نقطه خطرناكی قرار داشت. پیشنهاد می‌كنم اگر واقعا از وضعیت كشور در آن روزها خبر ندارید سوال كنید تا مورد به مورد از شاخص‌های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی كه به موازات سیاست خارجی شما و سیاست داخلی دوستان و حامیانتان افول پیدا می‌كرد برایتان بگویم. این نماینده مجلس شورای اسلامی یادآور شده است: چرا كه من و همكارانم در مجلس به عنوان نمایندگان مردم مشغول به كار بودیم در فصل چیدن میوه‌های عملكرد 6 ساله شما و عملكرد 8 ساله دولت قبل با گوشت، پوست و استخوان خود معنای تحریم‌ها و قطعنامه‌ها را لمس می‌كردیم.

جعفرزاده در این نامه می افزاید: به همین دلیل است كه امروز نه تنها از برجام و دستاوردهای آن، چه در سیاست خارجی و چه در حوزه سیاسی و اقتصادی داخل كشور دفاع می‌كنیم و به اجرای آن و اثراتی كه می‌تواند بر زندگی مردم این مرز و بوم داشته باشد، خوشبین و امیدواریم بلكه خود را محق می‌دانیم كه در قبال هزینه‌های مادی و معنوی ایجاد شده برای كشور لااقل از شما كه همچنان آن راه را ترجیح می‌دهید سوال كنیم كه چرا به جای تاختن به مذاكره كنندگان فعلی، دستاوردهای مذاكرات قبلی را برای مردم نمی‌گویید؟

وی در ادامه این نامه خطاب به جلیلی بیان كرد: در سخنان خود گفته‌اید:« كسی با گفت‌وگو مخالف نیست، اما مهم این است كه چگونه گفت‌وگو شود.» این طنز تلخ روزگار ماست. این كه امروز شما همچنان در جایگاه مطالبه گری نشسته‌اید و گمان می‌برید كه باید مذاكره كنندگان فعلی و حامیان آنها به شما و دوستانتان در قبال هرآنچه در مذاكرات اتفاق افتاده و همه نتایج این مذاكرات، پاسخ‌گو باشند، من را به یاد 6 سال مذاكراتی انداخت كه شما مسئولیت آن را به عهده داشتید. همان 6 سالی كه مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل، در مناظره‌های انتخاباتی سال 92 درباره‌اش به شما گفت:« مذاكره بیانیه خواندن نیست.

جعفرزاده در این نامه می افزاید: دیپلماسی كلاس فلسفه نیست. چیزی كه مردم می‌بینند این است كه این همه سال شما می‌روید وهر روز هم تحریم‌ها بیشتر می‌شوند.هنر دیپلمات این است كه نگذارد كار رزمندگان هدر برود

وی در ادامه این نامه خاطر نشان كرد: همان 6 سالی كه نایب رئیس مجلس در جلسه كمیسیون برجام ودر حضور جنابعالی در موردش گفت:« مقطعی كه شما مدیریت تیم را بر عهده داشتید كه كمترین نقد و مباحثه صورت نمی‌گرفت

نماینده مردم رشت افزود: اعتقاد بنده این است كه در آن زمان 3 قطعنامه به تصویب رسید نقد و بررسی‌هایی صورت می‌گرفت، می‌توانستیم به نقش دولت كه بازدارنده داشت، كمك كنیم. ما بارها از شما برای حضور در كمیسیون امنیت دعوت كردیم اما شما یك بار در جلسات حضور پیدا كردید. اگر اجازه می‌دادید بحث و مباحثه‌ای صورت می‌گرفت احتمال داشت تصویب قطعنامه 1929 به تاخیر بیفتد و یا حتی تصویب نمی‌شد

جعفرزاده در این نامه خطاب به جلیلی خاطرنشان كرد: شما در آن 6 سالی كه دستاوردش برای ملت و مملكت چنان بود كه همه دیدیم، حتی یك بار در جایگاه پاسخگویی ننشستید تا نمایندگان مردم در مجلس و یا كارشناسان فن و یا اصحاب رسانه سوالات خود را درباره آنچه در مذاكرات می‌گذرد و آنچه هزینه می‌شود و آنچه به دست میآید از شما بپرسند.

وی افزود: حالا چگونه است كه وقتی افرادی از سوی ملت و با تشخیص مقام معظم رهبری جایگزین شما می‌‍شوند و سكان مذاكرات را در دست می‌گیرند، نه تنها امروز و بعد از پایان مذاكرات، بلكه حتی در كوران مذاكرات باید در مقابل واژه به واژه این مذاكرات به شما و دوستانتان توضیح دهند؟ البته كه طرح این پرسش به معنای تخطئه وضعیت این دوسال نیست و ما این پرسشگری را حق مخالفان و منتقدان می‌دانیم. اما سوال اصلی این است كه چرا این حق، در آن 6 سال از صاحبانش دریغ شد؟

نماینده مردم رشت در ادامه این نامه آورده است: حالا كه بار دیگر با ادبیاتی شبیه روزهای مناظره‌های انتخاباتی، از موضع بستانكار وارد صحنه شده‌اید و روایتی قهرمان گونه از «امضا نكردن» سند توافق به عنوان نقطه قوت خود ارائه كرده‌اید، جا دارد تا با توجه به سوالات و ایراداتی كه شما و دوستان و حامیانتان در مقابل تیم مذاكره كننده دولت فعلی مطرح كرده و می‌كنید، ما نیز به عنوان نمایندگان مردمی كه در انتخابات‌های 92 و 94، به مشی و رویكرد شما «نه» گفتند، از شما بخواهیم كه یك بار هم در جایگاه پاسخگویی قرار بگیرد و پیش از اینكه از موضع بستانكار درباره این سه سال مطالبه گیری كنید، از موضع مسئول و پاسخگو، درباره آن 6 سال توضیح دهید.

وی در ادامه این نامه خاطر نشان كرد: بدیهی است كه ما نه بنا داریم و نه دوست داریم كه رفتاری مانند رفتار دوستان شما با مذاكره كنندگان موفق كشورمان داشته باشیم و تضمین می‌دهیم كه در روز سوال از شما در مجلس دهم، نه روی كسی بتن بریزیم و نه كسی را جوجه خروس و خائن معرفی كنیم.

این نماینده مجلس شورای اسلامی افزود: ما به عنوان كسانی كه در اسفند 94 برای ادامه راه برگزیده مردم در خرداد 92 از سوی همان مردم انتخاب شده‌ایم منتظر اعلام آمادگی شما برای پاسخ دادن به سوالات مان هستیم و هم مشخص شود كه اگر بنا بود راه شما ادامه پیدا كند و برجام امضا نشود امروز در چه شرایطی بودیم و هم معلوم شود و كه چرا این روزها هم ترامپ و برخی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوی آمریكا وعده پاره كردن برجام را می‌دهند و معتقد هستند كه ظریف توانسته است توافقی را به طرف غربی تحمیل كند كه به نفع ایران و زیان آنهاست، هم شما و دوستان‌تان معتقد هستید كه نباید این سند تاریخی امضا می‌شد.

سعید جلیلی نامزد یازدهمین دوره انتخابات رئیس جمهوری در سال 1392 و رئیس تیم مذاكره كننده سابق بود كه اخیرا در دانشگاه گیلان با انتقاد از برجام اظهار كرد كه اگر رئیس جمهور می بود، برجام را امضا نمی كرد.

http://noandish.com/files/adv/127_909.jpg

 

 • نظرات() 
 • جمعه 6 فروردین 1395

  ابراز همدردی و تسلیت لاریجانی به رئیس مجلس نمایندگان بلژیک در پی حوادث تروریستی بروکسل

  پنج‌شنبه 5 فروردین 1395 - 15:03

   

  رئیس مجلس شورای اسلامی با صدور پیامی خطاب به رئیس مجلس نمایندگان پادشاهی بلژیک، حوادث تروریستی اخیر بروکسل را که منجر به کشته و زخمی شدن افراد بی‌گناه شد، تسلیت گفت.

  به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا به نقل از خانه ملت، متن پیام به شرح زیر است:

  عالیجناب زیگفرید براک

  رئیس محترم مجلس نمایندگان پادشاهی بلژیک

  با تاسف فراوان از حوادث تروریستی بروکسل که منجر به جان باختن و مصدوم شدن جمع زیادی از مردم بیگناه گردید، مطلع شدم.

  اینجانب ضمن محکوم کردن این حوادث خون بار تروریستی، مراتب همدردی وتسلیت خود را با جناب عالی، نمایندگان محترم پارلمان، دولت و ملت بلژیک و خانواده های مصیبت دیده ابراز می‌دارم.

  حوادث تروریستی اخیر بار دیگر نشان داد تروریسم تهدیدی مشترک برای امنیت، آرامش و پیشرفت همه ملت ها در نقاط مختلف جهان می‌باشد و مبارزه با آن منوط با اقدام جمعی و یکپارچه جامعه جهانی علیه این پدیده شوم و پشتیبانان مالی، سیاسی و اطلاعاتی آن است.

  سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از قربانیان تروریسم، همواره مبارزه اصولی و همه جانبه با آن بوده است و در این مسیر از هرگونه اقدام صادقانه و اصولی حمایت خواهد کرد.

   

 • نظرات() 
 • جمعه 6 فروردین 1395

  بررسی اندیشه ها و اقدامات حاج قاسم سلیمانی؛ حاج قاسم، نقطه پیوند ایران و اسلام/ سردار سلیمانی چگونه به سپاه قدس رفت؟


  من به طور جدی وقتی نام حاج قاسم سلیمانی را شنیدم که گفته می شد او گزینه فرماندهی ناجا بعد از انتخابات سال 84 است. می گفتند او را آقای قالیباف پیشنهاد داده است.او از رفقای صمیمی آقای قالیباف بود اما حاج قاسم فرمانده ناجا نشد که اگر می شد شاید مسیر زندگی متفاوتی ایجاد می کرد.می آمد در ناجا، فرمانده می شد و ممکن بود بعد از آن وارد وادی سیاست شود.


  جنوب نیوز- سعید آجرلو ، سردبیر هفته نامه مثلث: من به طور جدی وقتی نام حاج قاسم سلیمانی را  شنیدم که گفته می شد او گزینه فرماندهی ناجا بعد از انتخابات سال 84 است.  می گفتند او را آقای قالیباف پیشنهاد داده است.او از رفقای صمیمی آقای قالیباف بود اما حاج قاسم فرمانده ناجا نشد که اگر می شد شاید مسیر زندگی متفاوتی ایجاد می کرد.می آمد در ناجا، فرمانده می شد و ممکن بود بعد از آن وارد وادی سیاست شود. فرماندهی ناجا شغل پیچیده ای است.از سردار لطیفیان  تا سردار احمدی مقدم سرنوشت متفاوتی پیدا کردند.

  آقای لطیفیان بعد از حادثه کوی دانشگاه با فشار دولت وقت از ناجا کنار رفت یا سردار احمدی مقدم که در اواخر دوران فرماندهی اش کم حاشیه نداشت. اساسا فرماندهی ناجا شغل سخت و پیچیده ای است. بگذریم .ترجیح داده شد او در سپاه قدس بماند  و بیشتر از سیاست ایران در خاورمیانه فعال باشد و این شاید بزرگترین بخت های او بود چرا که فرماندهی ناجا انسان را مجبور به کنترل جامعه می کند و این شاید چیزی باشد که در برخی اوقات خوشایند مردم نباشد. مثلا نمونه گشت ارشاد یا جمع کردن ماهواره ها می تواند یک چالش برای فرمانده ایجاد کند.  در سپاه اما بیشتر از هر کسی با شهید کاظمی و محمد باقر قالیباف رفاقت داشت. این سه نفر کسانی بودند که از نظر سیاسی، تفاوت های با جناح راست سنتی ایران در دهه 70 داشتند. به آنها می گفتند چپ های سپاه که به نظرم اصطلاح کاملی نیست.نوعی اصولگرایی منتقد راست سنتی درست تر است.در دوران جنگ و سازندگی برخی بچه های سپاه خیلی باگرایش های بازاری در سیاست ایران که جناح راست سنتی نمایندگی اش می کرد سازگاری نداشتند.این گرایش البته به واسطه فضای دوقطبی سیاست ایران کمتر بروز می یافت اما در بطن ماجرا انتقاد هم شنیده می شد. گرایشی که بعد ها آقای قالیباف در انتخابات 84 نمایندگی اش کرد. حاج قاسم اما علاوه بر تفکرات سیاسی اش به واسطه کرمانی بودن رابطه گرمی به کرمانی های  سیاست هم دارد که اکثرا اصلاح طلب محسوب می شوند.

  این مساله از حاج قاسم چهره ای عمل گرا ساخته که نمی توان او را به راحتی در یک جناح سیاست ایران گنجاند هر چند که هیچ شکی در انقلابی گری و جهادی گری او نباشد. همین روابط او را برای دو جناح سیاسی ایران دوست داشتنی کرده است. او که ابایی از عکس دو نفره انداختن با صادق خرازی ندارد و سخن گفتن با ظریف و روحانی را در راستای اهدافش در خاورمیانه ضروری می داند.
  حاج قاسم سلیمانی امروز یک شخصیت ملی است و فراتر از دوجناح.به نظرم شخصیت او دو کاربرد در سیاست ایران دارد اول پیوند ایران و اسلام و دوم پیوند جامعه با نظامیان.

  قبل از انقلاب رفتارهای شوونیستی محمد رضا پهلوی که ناشی از میل به فربه کردن ایرانیت برای ساختن گفتمان  رژیم پهلوی بود، نوعی شکاف بین ایرانیت- اسلامیت ایجاد کرد.این شکاف که در پی هم راستا کردن مدرنیزیسیون و ایرانیت  و به گوشه راندن اسلام بود، اما ناگهان با موج بیداری ملی ناشی از اسلام روبه رو شد و نسخه نوسازی بی تدبیرانه او را پیچید.

  شکاف ایرانیت-اسلامیت امادوام پیدا کرد. شکافی که اوایل انقلاب با روی کار آمدن مهندس بازرگانو در گفتمان جبهه ملی کم و بیش دیده می شد؛ شکافی که حتی در کتاب آقای مطهری با نام" خدمات متقابل اسلام و ایران" هم نتوانست کارش را بسازد. این شکاف در سیاست ایران به طرز ناباورانه ای در زمان احمدی نژاد و توسط یار صمیمی اش آقای مشایی دوباره فعال شد .نوعی ایران گرایی برخاسته از نظریات ریچارد فرای با عنوان اسلام ایرانی.

  مخالفان فراوانی از حوزه به او تاختند.روزنامه های اصولگرا او را به شدت نقد کردند و اصلاح طلبان به بی محلی از کنار جناب مشایی گذشتند.اما واقعا چه کسی فکر می کرد انقلاب های خاورمیانه و پس از ان سر براوردن داعشموجب همزیستی ایران و اسلام درهیبت آقا قاسم سلیمانی شود.  او هم سردار اسلام است که در مقابل داعش خط و نشان می کشد که اگر به نجف و کربلا عزم کنید به خاک سیاه می نشانم تان و هم سردار ایران است که حفاظتش از دولت سوریه، منفعت ملی ایرانیان را تامین می کند.

  او سردار اسلام است که برای وحدت شیعه و سنی در عراق شب و روز می گذراند و سردار ایران است که برای حفظ مرزها در سوریه و عراق می جنگد.در قامت حاج قاسم سلیمانی می توان وحدت ایرانو اسلام را دید و این بی نظیر است. او هم یک سردار ایرانی است و هم یک سردار اسلامی.پیوندی که در قامت او ایجاد شده گمشده سال های متمادی ایرانیان است. شاید ایرانیان این رمز را یافته باشند که این چنین دوستش دارند.

  کارکرد دوم آقا قاسم، پیوند جامعه با نظامیان است که بیش از هر چیز این گزینه را ثابت می کند که سپاه فرزندانقلاب و فرزند جامعه ایرانی است.فرزندی که اکنون محافظ انقلاب و جامعه شده است.این قرابتی که اکنون بین جامعه  و حاج قاسم ایجاد شده ناشی از فطرت یکسان جامعه و سپاه است.تصویر درستی که می تواند در قامت آقا قاسم دیده شود.

  FacebookCompact

   


  اخبار مرتبط :


  نظر بازدید کنندگان :

   

   

 • نظرات() 
 • جمعه 6 فروردین 1395

   

  نامه اوباما به رهبر معظم انقلاب

  کد خبر: 124690 | تاریخ خبر: 05/01/1395

  نسخه چاپی |ارسال به دوستان

  پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران - تهران

  یکی از کارهای اصلی که باید انجام بدهیم و همه باید به آن توجه داشته باشیم، این است که فریب لبخند دشمن و وعده‌های دروغ جبهه‌ی دشمن را نخوریم....

  به گزارش جماران، دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله‌ خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب ( KHAMENEI.IR )، در خاطره‌ای از ایشان آورد:

  یکی از کارهای اصلی که باید انجام بدهیم و همه باید به آن توجه داشته باشیم، این است که فریب لبخند دشمن و وعده‌های دروغ جبهه‌ی دشمن را نخوریم. در این سی سال، تجربه هم پیدا کرده‌ایم. گاهی به روی ما لبخند زدند. اوائل گاهی بعضی از ما باور می کردیم. یواش یواش فهمیدیم پشت صحنه چیست. فریب لبخند دشمن را، فریب وعده‌های دروغ دشمن را نخوریم. جبهه‌ی قدرت مادی‌ای که امروز بر دنیا مسلط است، راحت عهد میشکند. بدون هیچ دغدغه‌ای عهدشکنی میکنند، زیر قولشان میزنند، زیر حرفشان میزنند، نه از خدا خجالت میکشند، نه از خلق خجالت میکشند، نه از طرف مذاکره خجالت میکشند؛ راحت دروغ میگویند! من نمونه‌های زنده دارم - که حالا در اینجا جای بحثش نیست؛ شاید آن وقتی که لازم باشد، عرض بکنم - همین اظهاراتی که آمریکائی‌ها کردند، رئیس جمهور آمریکا کرد؛ نامه‌ای که به ما نوشت، جوابی که ما دادیم؛ بعد عکس‌العمل و اقدامی که آنها با مضمون آن نامه‌ها کردند. اینها یک روزی در اختیار افکار عمومی دنیا - آن وقتی که لازم باشد - قرار خواهد گرفت؛ خواهند دید که اینها چه جوری‌اند، حرفشان چقدر اهمیت و ارزش دارد، وعده‌شان چقدر ارزش دارد. بنابراین یکی از کارهای اساسی ما این است که فریب لبخند و وعده‌ی دروغ اینها را نخوریم.

  انتهای پیام /*FacebookTwitterGoogle+

   

 • نظرات() 
 • جمعه 6 فروردین 1395

   

  صفحه نخست » اقتصادی

  قطع یارانه افراد با حقوق 3 میلیون تومان

  این افراد که در دولت، قوه قضائیه و شرکت‌ها حضور دارند و یا شامل پزشکان، اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و طیف وسیعی از کارکنان دولتی و غیردولتی هستند، در صورت تصویب نهایی مجلس، از دریافت یارانه نقدی حذف خواهند شد.

  عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: با پیشنهاد کمیسیون تلفیق و در صورت تصویب نهایی در مجلس شورای اسلامی، افرادی که حقوق بالای ۳۵ میلیون تومان در سال دارند، از دریافت یارانه نقدی حذف خواهند شد.

  اسماعیل جلیلی در گفتگو با مهر گفت: طبق پیشنهاد کمیسیون تلفیق و در صورت تصویب نهایی در صحن علنی مجلس، کسانی که مجموع دریافتی حقوق‌شان در سال بالای
  ۳۵ میلیون تومان است، از دریافت یارانه نقدی حذف خواهند شد.

  نماینده مردم مسجد سلیمان ادامه داد: این افراد که در دولت، قوه قضائیه و شرکت‌ها حضور دارند و یا شامل پزشکان، اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و طیف وسیعی از کارکنان دولتی و غیردولتی هستند، در صورت تصویب نهایی مجلس، از دریافت یارانه نقدی حذف خواهند شد.

  وی ادامه داد: این پول به کسانی که نیاز بیشتری دارند، اختصاص خواهد یافت.

  جلیلی گفت: البته قانون هدفمندی یارانه‌ها نیز این تکلیف را به دولت داشته است اما در لایحه بودجه سال
  ۹۵ این موضوع تاکید شده است تا اجرایی شود.

  نماینده مردم مسجد سلیمان با بیان اینکه دولت نیز حتماً با این پیشنهاد موافق است، گفت: یکی از چالش‌های دولت پرداخت یارانه نقدی است که هر چه گروه‌های دریافت‌کننده یارانه نقدی کاهش یابد و نیازمندهای اصلی شناخته شوند، برای دولت بهتر است.

  منبع: مهر

   

 • نظرات() 

 • آخرین پست ها


  نویسندگان  آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :


  شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic