سایت استاد ناصری

جمعه 17 اردیبهشت 1395

 

نوبخت: نمی دانم اعضای دولت چقدر حقوق می گیرند!

سخنگوی دولت روز گذشته در پاسخ به سوالی که درواقع احمد توکلی درباره درآمد دهها میلیونی برخی اعضای دولت مطرح کرده قرار گرفت و گفت که جز میزان حقوق خودش و رئیس جمهور که آن هم از هیات علمی تامین می شود از جزئیات درآمد دیگر اعضای کابینه اطلاع کافی ندارد!

 

گروه سیاسی- احمد توکلی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی پیش از این گفته بود که دختران و دامادهای یکی از وزرا 14 کارخانه دارند به گفته این نماینده مجلس در حال حاضر به مرحله ای رسیده‌ایم که دستگاههای مسئول مبارزه با فساد خودشان به درجاتی از فساد آلوده شده‌اند.

به گزارش افکارنیوز، احمد توکلی استدلال کرده است که وقتی در قوه قضائیه ۱۷۰ قاضی عزل می‌شود یعنی در این سیستم نیز گرفتاری فساد وجود دارد.

به گفته توکلی در این دولت با مکاتبات منطقی و معقول از یک رانت هزار میلیارد تومانی جلوگیری کردیم. تلاش داشتند که محصولات پتروشیمی را از بورس کالا دربیاورند که با انجام یک کار کارشناسی و مکاتبه با معاون رئیس جمهور جلوی این رانت را گرفتیم. وقتی مانع از انجام این کار شدیم یکی از وزرا اعلام کرد کسی که این کار را انجام می‌دهد، سوسیالیست است. بعد با بررسی مشخص می‌شود که این وزیر به همراه دختران و دامادهایش نزدیک به ۱۴ کارخانه دارند.

سوالی که دولت حسن روحانی باید به ان پاسخ بدهد و متاسفانه محمد باقر نوبخت به عنوان سخنگوی دولت همواره از زیر بار آن گریخته این است که دولت یازدهم چقدر در بحث مبارزه با فساد توفیق داشته است.  مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی طی آماری که اواخر سال گذشته منتشر کرد تصریح کرد فساد اقتصادی در یک سال پذشته 18 درصد افزایش داشته است. از سوی دیگر رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز در مناسبت های گوناگون نارضایتی خود از پیشبرد اصلاح الگوی مصرف و نیز مبارزه با مفاسد اقتصادی را مطرح کرده اند.

عناوینی همچون فساد 3 هزار میلیاردی و یا برداشت 16 میلیارد تومانی برای دانشگاه ایرانیان مواردی است که افکار عمومی را بی اختیار به یاد ماه های پایانی دولت احمدی نژاد می اندازد. در آن زمان رسانه های عمدتاً اصلاح طلب در افشار فساد منتسب به افراد نزدیک به دولت لحظه ای تردید به خود راه نمی دادند. اما اینک و پس از نزدیک سه سال از انتخاب حسن روحانی به عنوان رئیس جمهور ایران باید از این رسانه ها پرسید که پروژه موسوم به مبارزه با فساد اقتصادی در این دولت چه دستاوردهایی داشته است؟ چه مکانیزم هایی در این دولت تغییر کرده که فساد سیستماتیکی کحه به دولت پیشین منصوب می شد در این دولت بوقوع نپیوسته است؟

حقیقت امر آن است که برخلاف تمامی این ادعاها دولت روحانی در حوزه مدیران میانی و قوانین و روابطی که سبب فساد شده بود هیچ تغییری ایجاد نکرده است. دولت هنوز هیچ طرح مشخصی برای مبارزه با فساد گسترده اداری و اقتصادی در کشور ندارد و رئیس جمهور لحظه ای از تعریف و تمجید از برجام دست نمی کشد. گویی برای او هیچ مسئله دیگری به اهمیت برجام وجود ندارد. هنوز افراد چند شغله در دولت وجود دارند و گویی مطبوعاتی که زمانی غلامحسین الهام را به عنوان ابولمشاغل دولت معرفی می کردند فراموش کرده اند که اکبر ترکان و محمد شریعتمداری هم چنین سمت هایی در دولت یازدهم داشته اند. این پرسش و سوالهایی از قبیل اینکه کدام عضو دولت حقوق 35 میلیون تومانی دریافت می کند احتمالاً می تواند تصویر روشن تری از دولتی به دست بدهد که با فریاد دزد، دزد! توانست بخشی از آرای مردمی را در انتخابات به سبد خود واریز کند.

 

 • نظرات() 
 • جمعه 17 اردیبهشت 1395

  روش محاسبه وزن مناسبویرلن

  BMI شاخص مطلقی از وزن در برابر قد است که از آن در طبقه بندی اضافه وزن و چاقی در افراد استفاده می شود. در این شیوه وزن فرد بر حسب کیلوگرم تقسیم بر مجذور قد بر حسب متر می شود.
  نحوه محاسبه وزن مناسب با شاخص توده بدن (BMI)

  به گزارش ویرلن ؛ امروزه بهترین و دقیق ترین روش سنجش چاقی، شاخص توده بدنی یا همان BMI است. BMI شاخص مطلقی از وزن در برابر قد است که از آن در طبقه بندی اضافه وزن و چاقی در افراد استفاده می شود. در این شیوه وزن فرد بر حسب کیلوگرم تقسیم بر مجذور قد بر حسب متر می شود (Kg/m2).

  BMI به دلیل یکسان بودن برای هر دو جنس زن و مرد و تمامی سنین در افراد بزرگسال، بهترین مقیاس برای اندازه گیری میزان اضافه وزن و چاقی را در اختیار قرار می دهد.

  بر اساس تعریف سازمان بهداشت جهانی، فرد بالغی که BMI او مابین ۲۵-۲۹٫۹ باشد دارای اضافه وزن بوده و فردی که BMI برابر یا بیشتر از ۳۰ داشته باشد به عنوان یک فرد چاق در نظر گرفته می شود. در این تعریف BMI کمتر از ۱۸٫۵ به عنوان کمبود وزن و BMI مابین ۱۸٫۵-۲۴٫۹ به عنوان یک وزن متناسب و سالم در نظر گرفته می شود.

  متخصصان معتقدند که خطر ابتلا به بیماریهای مزمن در میان جمعیت ها، بویژه افرادی که BMI آنها بیشتر از ۲۱ است به میزان قابل ملاحظه ای در حال افزایش است.

  اگر چه BMI با میزان چربی بدن و چاقی مرتبط است ولی به شکل مستقیمی چربی بدن را اندازه گیری نمی کند و ممکن است در برخی از افراد نظیر ورزشکاران با وجود نبود چربی اضافه در بدن میزان بالای BMI را سبب شود که آنها را در رده ی افراد چاق طبقه بندی کند.

  سایر روش های ارزیابی چربی بدن و چگونگی توزیع چربی عبارتند از: اندازه گیری ضخامت پوست، اندازه گیری دور کمر، محاسبه نسبت دور کمر به دور باسن و شیوه هایی نظیر سونوگرافی و سی تی اسکن و تصویربرداری با رزونانس مغناطیسی یا MRI.

  عوارض چاقی و بیماری های مرتبط با آن

  متخصصان عوارض زیادی را برای چاقی عنوان کرده اند که علاوه بر کاهش کیفیت زندگی موجب کاهش طول عمر نیز می گردد.

  پرفشاری خون

  هرچه وزن شما بیشتر شود، بافت چربی شما نیز بیشتر می شود. این بافت برای زنده ماندن نیاز به اکسیژن و سایر مواد غذایی دارد که باید توسط جریان خون تأمین شود. هر چه نیاز به اکسیژن و مواد مغذی بیشتر شود، حجم خون و مقدار فشاری که روی سیستم گردش خون وارد می شود، افزایش می یابد و هر چه حرکت خون در سیستم گردش خون بیشتر شود، فشار بیشتری بر دیواره ی سرخرگ های شما وارد می شود. علاوه بر این، چاقی باعث افزایش سطح هورمون انسولین در خون می گردد که این هورمون علاوه بر کنترل قند خون، باعث نگه داشتن آب و نمک در رگ ها می شود که این خود باعث افزایش حجم خون می گردد. همچنین چاقی باعث افزایش تعداد ضربان قلب و کاهش ظرفیت عروق برای جابجایی خون می شود که تمام این عوامل باعث پرفشاری خون می گردد.

  دیابت

  چاقی عامل اصلی ایجاد دیابت نوع ۲ می باشد، زیرا افزایش چربی باعث افزایش مقاومت بدن به اثر هورمون انسولین می شود. لذا این هورمون نمی تواند با مقادیر طبیعی قبلی، وظیفه خود را که کنترل قند خون است، به درستی انجام دهد و قند خون بالا می رود که خود یکی از عوامل مهم خطر برای سلامتی فرد است.

  اختلال در چربی های خون

  رژیم های غذایی که دارای مقدار زیادی چربی های اشباع شده مثل گوشت قرمز یا غذاهای سرخ شده و همچنین لبنیات پرچرب هستند، می توانند علاوه بر ایجاد چاقی باعث بالا رفتن کلسترول بد خون (LDL)  و تری گلیسرید خون شوند.

  بیماری عروق کرونر قلب

  این بیماری از رسوب چربی در جدار سرخرگ های کرونر (سرخرگ هایی که به قلب خون رسانی می کنند) ایجاد می شود. پس از مدتی، رسوب این چربی ها باعث تنگ تر شدن دیواره ی داخلی عروق شده و خون کمتری به بافت قلب می رسد. کاهش خون رسانی به قلب، باعث آنژین صدری (درد قفسه سینه) می شود. در نهایت انسداد کامل عروق قلبی می تواند باعث سکته قلبی شود.

  سکته ی مغزی

  چاقی باعث تصلب شرائین و رسوب چربی در جدار سرخرگ ها می شود که می تواند سرخرگ های مغزی را نیز درگیر کند و باعث تنگ شدن عروق مغزی شود. حالا اگر لخته خونی در این عروق باریک ایجاد شود، می تواند به طور ناگهانی باعث انسداد جریان خون به منطقه ای از مغز شده و منجر به سکته مغزی گردد.

  سایش مفاصل

  در افراد چاق به علت افزایش فشار وارده بر مفاصل (به ویژه مفاصل زانو، ران و مهره های پایین کمری)، غضروف مفصلی تخریب شده و باعث ایجاد درد مفصل و سفتی آنها می شود.

  ایست تنفسی در خواب (آپنه)

  توقف تنفس در خواب، به ویژه در افراد چاقی که زیاد خرخر می کنند، دیده می شود. این افراد به هنگام خواب شبانه، به علت انسداد مسیرهای هوایی ریه ها، برای مدت کوتاهی دچار توقف تنفس شده و مکررا در طول شب بیدار می شوند.

  سرطان

  انواعی از سرطان ها با اضافه وزن همراه هستند که در زنان می توان به سرطان سینه، سرطان رحم، سرطان تخمدان، سرطان گردن رحم و سرطان کیسه صفرا اشاره کرد. مردان چاق نیز در معرض خطر بالاتری برای ابتلا به سرطان های روده بزرگ و پروستات هستند.

  بیماری کبد چرب

  در اثر چاقی، چربی بیشتری در ساختار کبد وارد می شود که این تجمع چربی در کبد، می تواند باعث ایجاد التهاب و حتی تخریب بافت کبد شود و در نهایت به بیماری نارسایی کبدی (سیروز) منجر شود.

 • نظرات() 
 • سه شنبه 7 اردیبهشت 1395

   

  صفحه نخست » سلامت

  علل، علایم و درمان نفخ شکم

  پزشکان معتقدند که در بیشتر موارد گاز بیش از حد در درون معده را می‌توان با تغییر در رژیم غذایی و سبک زندگی کنترل کرد. عبور باد و نفخ شکم یک فرآیند زیستی طبیعی است. یک انسان بالغ تقریبا ۱۵ بار در روز این باد و نفخ شکم را خواهد داشت. حالا سوال اینجاست که چرا باد شکم در انسان‌ها وجود دارد؟

  نفخ شکم به عنوان باد معده نیز شناخته شده است. در این شرایط گاز از داخل سیستم گوارشی به سمت بیرون عبور داده می‌شود. نفخ یک واژه پزشکی است که برای گاز تولید شده در دستگاه گوارش مورد استفاده قرار می‌گیرد. نفخ شکم معمولا باعث ایجاد خنده یا خجالت در افراد می‌شود. وجود نفخ بیش از حد در معده می‌تواند باعث ایجاد ناراحتی و پریشانی گردد به خصوص زمانی که افراد دیگری در اطراف شما وجود داشته باشد. این گاز ممکن است در هر شرایطی ایجاد شود. در بیشتر موارد نفخ شکم یک مسئله جدی نیست.

   پزشکان معتقدند که در بیشتر موارد گاز بیش از حد در درون معده را می‌توان با تغییر در رژیم غذایی و سبک زندگی کنترل کرد. عبور باد و نفخ شکم یک فرآیند زیستی طبیعی است. یک انسان بالغ تقریبا
  ۱۵ بار در روز این باد و نفخ شکم را خواهد داشت. حالا سوال اینجاست که چرا باد شکم در انسان‌ها وجود دارد؟

  نشانه‌ها و علایم نفخ شکم:

  در بیشتر موارد، نگرانی در مورد نفخ شکم وجود ندارد. در این شرایط شما می‌توانید با تکنیک‌های خودمراقبتی نفخ را بهتر کنید یا آن را به طور کلی از بین ببرید. اگر نشانه‌ها شدید و حاد باشد باید از یک پزشک متخصص کمک بگیرید. در این شرایط معمولا باد شکم به صورت مکرر وجود دارد و بوی آن آزاردهنده است. البته ممکن است نشانه‌های دیگری نیز وجود داشته باشد که نشان دهنده حضور یک مشکل گوارشی در بدن است. در زیر نشانه‌ها و علایم نفخ شکم را مشاهده می‌کنید که باید آن را جدی بگیرید:

  نفخ شکم به طور مکرر رخ می‌دهد.
  به هنگام نفخ، باد زیادی آزاد می‌گردد.
  باد شکم بوی بدی دارد.
  ممکن است دردی در ناحیه شکم احساس گردد.
  ممکن است همیشه احساس باد در شکم وجود داشته باشد

  چه چیزی باعث ایجاد نفخ شکم می‌شود؟

  نفخ یا باد شکم می‌تواند دلایل طبیعی زیادی داشته باشد. این حالت ممکن است نتیجه شرایطی باشد که سیستم گوارشی را تحت تاثیر خود قرار داده است. گاز روده شامل موارد زیر است:

  منابع اگزوژن یا بیرونی: ما این هوا را به هنگام خوردن، نوشیدن یا بلیعدن بزاق وارد بدن می‌کنیم. این شرایط معمولا زمانی رخ می‌دهد که ما احساس حالت تهوع یا رفلاکس را داشته باشیم.

  منابع اندوژن یا درون زا: این هوا در داخل روده تشکیل می‌شود. گاز ممکن است محصول فرعی هضم یک غذای خاص باشد یا زمانی ایجاد گردد که غذا به طور کامل هضم نشده است. هر چیزی که باعث شود غذا به طور کامل در معده هضم نشود می‌تواند باعث ایجاد این شرایط گردد.

  غذاهایی که باعث ایجاد نفخ شکم می‌شود معمولا آن‌هایی هستند که دارای مقادیر بالایی از پلی ساکاریدها به خصوص الیگوساکاریدها ، مانند اینولین می باشند. اینولین متعلق به یک دسته از فیبر غذایی شناخته شده به عنوان
  fructans است. غذاهایی که معمولا باعث ایجاد نفخ می‌گردد شامل موارد زیر است.

  کنگر فرنگی
  حبوبات
  کلم بروکلی
  کلم بروکسل
  کلم
  بادام زمینی
  گل کلم
  محصولات لبنی
  سیر
  تره فرنگی
  عدس
  جوی دو سر
  پیاز
  ترب
  پیازچه
  سیب زمینی شیرین
  شلغم
  گندم
  مخمر ( در محصولات پخته شده همچون نان)

  تشخیص نفخ شکم:

  نفخ به خودی خود نیازمند تشخیص نیست اما اگر این شرایط بدتر شود باید دلیل ایجاد آن تشخیص داده شود. پزشک ممکن است بخواهد دلایل ایجاد نفخ را بداند. در این شرایط پزشک معمولا سوابق پزشکی بیمار را بررسی می‌کند، سوالاتی را در مورد عادت‌های غذایی فرد می‌پرسد و آزمایشی را نیز تجویز خواهد کرد. پزشک همچنین ممکن است در مورد دفع مدفوع نیز از بیمار سوال کند. اینگونه موارد به پزشک کمک می‌کند شرایط بیمار را به خوبی تشخیص دهد. در برخی از موارد ممکن است فرد به بیماری سندروم روده تحریک پذیر مبتلا شده باشد. اگر نشانه‌ها و علایم اضافی تشخیص داده شود، پزشک ممکن است بیمار را به یک فرد متخصص ارجاع دهد.

  درمان نفخ شکم:

  قرص زغال فعال: قرص زغال فعال می‌تواند گاز موجود در روده را جذب کند و نشانه‌های نفخ شکم را کاهش دهد. با اینحال بهتر است از یک پزشک متخصص کمک بگیرید.

  پد زغال: پد زغال اگر داخل لباس قرار داده شود می تواند گاز اضافی را جذب کند.

  پروبیوتیک: برخی از افراد با مصرف پروبیوتیک‌ها نفخ شکم کمتری خواهند داشت.

   

  بازدید از صفحه اول

  sendارسال به دوستان

  printنسخه نظر شما

  Top of Form

  نام:

 • نظرات() 
 • پنجشنبه 2 اردیبهشت 1395

   

  نظرات: 0               

  تاریخ مخابره : ۰۱/۰۲/۱۳۹۵ - ۱۲:۴۳

  وبسایت آمریکایی گوود بررسی کرد؛

  تحلیل وبسایت آمریکایی از رقابت سنگین میان احمدی نژاد و روحانی

  به نوشته وبسایت آمریکایی گوود به نظر می‌رسد محمود احمدی نژاد در تلاش است بار دیگر بخت خود را در انتخابات ریاست جمهوری ایران بیازماید.

   

  به این مطلب امتیاز دهید

  87.5% 12.5%

  به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، به نقل از وبسایت آمریکایی "گوود": در حالی که آمریکا به آرامی برای تغییر رئیس جمهور آماده می شود، ایران نیز فاصله کمی تا دوره بعدی ریاست جمهوری دارد و به آرامی برای انتخابات آماده می شود. در همین حال اخباری در خصوص یک نامزد احتمالی دوره بعد به گوش می رسد: محمود احمدی نژاد.

   

  به نظر می رسد احمدی نژاد تصمیم گرفته است پس از دو دوره ریاست جمهوری، باز هم در این جایگاه وارد دنیای سیاست شود. در همین راستا او در ماه های اخیر سخنرانی هایی انجام داده است.

   

  وبسایت گوود در ادامه نوشت: اگر برای شما (خواننده غیر ایرانی) این پرسش مطرح است که احمدی نژاد چگونه می تواند برای بار سوم وارد دنیای سیاست شود، باید به این نکته توجه کنید که قانون ایران به افراد اجازه می دهد پس از یک دوره 4 ساله فاصله از 8 سال ریاست جمهوری، بار دیگر کاندیدای ریاست جمهوری شوند.

   

  در صورتی که احمدی نژاد تصمیم بگیرد در انتخابات سال 2017 شرکت کند، رقابت جالبی در روند آن ایجاد خواهد شد. حسن روحانی، رئیس جمهور فعلی ایران، امضای توافقنامه هسته ای را در پرونده دارد و وعده داده در دوره بعدی، اقتصاد ایران را هرچه بیشتر بهبود خواهد بخشید. ایران فرصت های جدیدی در عرصه اقتصاد جهان به دست آورده است.

   

  این وبسایت در پایان نوشت: کاندیداتوری احمدی نژاد می تواند رقابت سختی میان روحانی و او در انتخابات سال 2017 ایجاد کند./باشگاه خبرنگاران

   

   

 • نظرات() 

 • آخرین پست ها


  نویسندگان  آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :


  شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic